Ušní a tělové svíce

Očistné svíce k léčebným účelům se dnes nabízí v rozmanitých provedeních. Základní dělení je na ušní a tělové svíce. Rozdíl mezi nimi ovšem spočívá pouze ve velikosti. Ušní svíce jsou menší než tělové a u dospělého člověka můžete jako ušní klidně použít svíci tělovou. Dále jsou tu svíce obohacené aromaterapií za použití rozmanitých aromatických olejů, které se obvykle nanášejí na spodní část svíce těsně před její aplikací.

#aromaterapie

jak fungují ~ použití ~ s čím pomáhají ~ rizika

#barvy   #analogie   #čakry

Nezůstávají opomenuty ani barevné analogie, zejména v podobě takzvaných čakrových svící. Dostanete je koupit buď jednotlivě nebo jako celou čakrovou sadu na komplexní harmonizační kůru.

očistné ušní a tělové svíce

Jak léčebné svíce fungují?

Bez ohledu na to, jakou svíci si vyberete, princip působení je vždy stejný. Svíce je dutý válec a jejím hořením vzniká podtlak, který „vytahuje“ negativní energii (nemoc) z těla. K výrobě tělových svící se dnes používá bavlněná tkanina a včelí vosk, ale stejného efektu můžete dosáhnout i za použití jiných materiálů. Dříve se k této formě léčení používala měkká kůra stočená do trubičky nebo kornoutu, případně i silná dutá stébla větších rostlin.

Z toho vyplývá, že na typu svíce nijak zvlášť nezáleží, můžete si zvolit jakoukoli. Použití vhodných barev a aromaterapie jsou žádoucí podpůrné metody, které zvýší účinnost léčení pomocí svíce, ale nejsou k jejímu působení nezbytné.

léčebné ušní a tělové svíce

léčebné ušní a tělové svíce

Jak se svícemi pracovat?

Aplikaci tělových svící často nabízejí maséři, reflexní terapeuti i akupunkturisté. Práce se svícemi je ale poměrně jednoduchá, zvládne ji každý. Pokud chcete, můžete si proto ušní a tělové svíce aplikovat sami v pohodlí domova.

Na místo, které chcete léčit, přiložte nejprve podložku a teprve na ni postavte svíci, a to kolmo k tělu. Jako podložku můžete použít papírový ubrousek, tenké plátno, kosmetický tampón a podobně. Důležité je, aby svíce nebyla v přímém kontaktu s kůží.

Svíci na horním konci zapalte a držte ji za spodní konec kolmo k tělu. Svíce hoří poměrně rychle. Nebudete mít čas na poklidné rozjímání, jak to některé propagační fotografie naznačují. Kromě toho asi nemusím zdůrazňovat, že pracujete s otevřeným ohněm. Neustálá pozornost je proto nezbytná.

Jak svíce hoří, můžete z ní postupně pomocí pinzety odebírat odhořelý zčernalý okraj a jeho kousky vhazovat do misky s vodou. Svíce mívají na spodním konci značku, ke které se obvykle nechávají dohořet. Zbytek hořící svíce vložte do misky s vodou.

očistné ušní a tělové léčebné svíce

Vnímejte své pocity

#meridiány   #akupresura   #reflexní terapie

Po celou dobu vnímejte své pocity, aplikujete-li svíci někomu druhému, ptejte se na jeho pocity. Někdy se může stát, že nebudou příjemné. V takovém případě uhaste svíci okamžitě a zvolte jiné místo pro její aplikaci. Jestliže přímá aplikace na postižené místo způsobuje nepříjemné pocity, využijte nepřímé působení prostřednictvím odpovídajících drah meridiánů, akupresurních bodů a reflexních plošek na chodidlech.

Na jedno místo aplikujte maximálně 3 svíce za den. S celkovým denním počtem to také nepřehánějte. Doporučuji nanejvýš 6 svící za den. Potřebujete-li řešit více zdravotních problémů, postupujte od těch nejožehavějších a ty, které Vás tolik netrápí, odložte na později.

#magie   #magické svíce   #učebnice magie

učebnice magie
K posílení účinků svící můžete použít malou špetku magie a před použitím do nich vložit vhodnou léčivou energii, která se hořením bude ze svíce uvolňovat a jemně tak programovat její působení a ještě přesněji cílit na odstranění zdravotního problému. Jak na to si můžete přečíst na stránce Magické svíce nebo podrobněji v UČEBNICI MAGIE

léčebné ušní a tělové svíce

S čím Vám mohou svíce pomoci?

#aura

Ušní a tělové svíce se používají ke zmírnění bolestí, zánětů a otoků a také k odstranění duševních problémů. Čistí zároveň fyzické tělo i auru od negativních energií, které uvnitř fyzického těla nabývají fyzickou podobu a projevují se dysfunkcemi, bolestmi a nemocí.

ušní a tělové očistné svíce

Použití tělových svící:

očistné ušní a tělové svíce

 • při astmatu, ekzémech a alergiích
 • při nespavosti, depresích a projevech stresu
 • při bolestech či ztuhlosti svalů
 • při virových onemocněních (chřipka, nachlazení, rýma, bolesti v krku, opary)
 • proti zánětům, otokům a kaménkům (žlučovým, ledvinovým i močovým)
 • při cystách a vřídcích a k hojení ran
 • k harmonizaci činnosti štítné žlázy
 • k odstraňování usazenin solí v kloubech
 • k celkové očistě těla od toxinů,
 • k podpoře imunity, lymfatického systému a metabolismu
 • k podpoře trávení a harmonizaci funkce orgánů trávicí soustavy

očistné svíce

Použití ušních svící

Ušní svíce se přikládají na boltec v místě vstupu zevního zvukovodu. V případě silného zánětu nebo proděravělého bubínku, aplikujte svíci těsně před nebo pod boltec (nikdy ale na místo porostlé vlasy). S úspěchem je můžete použít:

Při zánětech uší

Při nedoslýchavosti a šumění v uších

Při bolestech uší

Při bolestech hlavy a migrénách

očistné svíce

Kdy očistné svíce nepoužít

U velmi malých dětí, které nedokáží sdělit své pocity
V těhotenství na oblast břicha
Při vysokém krevním tlaku nepřikládat na hlavu
Přímo na sliznice a otevřené rány, vyrážky, zanícená místa na kůži
V těsné blízkosti očí
Přímo na srdce

obrázky na stránce: pixabay. com

Updated: 30.8.2023 — 14:58