Ušní a tělové svíce

ušní a tělové svíce, očistné svíce

Dnes jsou na trhu k dostání rozmanité varianty očistných svící. Základní dělení je na ušní a tělové svíce. Rozdíl mezi nimi ovšem spočívá pouze ve velikosti. Ušní svíce jsou menší než tělové a u dospělého člověka můžete jako ušní klidně použít svíci tělovou. Dále jsou tu svíce obohacené aromaterapií za použití rozmanitých aromatických olejů, které se obvykle nanášejí na spodní část svíce těsně před její aplikací. Nezůstávají opomenuty ani barevné analogie, zejména v podobě takzvaných čakrových svící. Dostanete je koupit buď jednotlivě nebo jako celou čakrovou sadu na komplexní harmonizační kůru.

ušní a tělové svíce

Jak ušní a tělové svíce fungují?

Bez ohledu na to, jakou svíci si vyberete, princip působení je vždy stejný. Svíce je dutý válec a jejím hořením vzniká podtlak, který „vytahuje“ negativní energii (nemoc) z těla. K výrobě tělových svící se dnes používá bavlněná tkanina a včelí vosk, ale stejného efektu můžete dosáhnout i za použití jiných materiálů. Dříve se k této formě léčení používala měkká kůra stočená do trubičky nebo kornoutu, případně i silná dutá stébla větších rostlin.

Z toho vyplývá, že na typu svíce nijak zvlášť nezáleží, můžete si zvolit jakoukoli. Použití vhodných barev a aromaterapie jsou žádoucí podpůrné metody, které zvýší účinnost léčení pomocí svíce, ale nejsou k jejímu působení nezbytné.

ušní a tělové léčebné svíce

Jak se svícemi pracovat?

Aplikaci tělových svící často nabízejí maséři, reflexní terapeuti i akupunkturisté. Práce se svícemi je ale poměrně jednoduchá, zvládne ji každý. Pokud chcete, můžete si proto ušní a tělové svíce aplikovat sami v pohodlí domova.

Na místo, které chcete léčit, přiložte nejprve podložku a teprve na ni postavte svíci, a to kolmo k tělu. Jako podložku můžete použít papírový ubrousek, tenké plátno, kosmetický tampón a podobně. Důležité je, aby svíce nebyla v přímém kontaktu s kůží.

Svíci na horním konci zapalte a držte ji za spodní konec kolmo k tělu. Svíce hoří poměrně rychle. Nebudete mít čas na poklidné rozjímání, jak to některé propagační fotografie naznačují. Kromě toho asi nemusím zdůrazňovat, že pracujete s otevřeným ohněm. Neustálá pozornost je proto nezbytná.

Jak svíce hoří, můžete z ní postupně pomocí pinzety odebírat odhořelý zčernalý okraj a jeho kousky vhazovat do misky s vodou. Svíce mívají na spodním konci značku, ke které se obvykle nechávají dohořet. Zbytek hořící svíce vložte do misky s vodou.

ušní a tělové léčebné svíce

Vnímejte své pocity

Po celou dobu vnímejte své pocity, aplikujete-li svíci někomu druhému, ptejte se na jeho pocity. Někdy se může stát, že nebudou příjemné. V takovém případě uhaste svíci okamžitě a zvolte jiné místo pro její aplikaci. Jestliže přímá aplikace na postižené místo způsobuje nepříjemné pocity, využijte nepřímé působení prostřednictvím odpovídajících drah meridiánů, akupresurních bodů a reflexních plošek na chodidlech.

Na jedno místo aplikujte maximálně 3 svíce za den. S celkovým denním počtem to také nepřehánějte. Doporučuji nanejvýš 6 svící za den. Potřebujete-li řešit více zdravotních problémů, postupujte od těch nejožehavějších a ty, které vás tolik netrápí odložte na později.

učebnice magie, magie, okultismus, kouzlo, čarodějnictví, rituál, zaklínadlo
Učebnice Magie

K posílení účinků svící můžete použít malou špetku magie a před použitím do nich vložit vhodnou léčivou energii, která se hořením bude ze svíce uvolňovat a jemně tak programovat její působení a ještě přesněji cílit na odstranění zdravotního problému. Jak na to si můžete přečíst na stránce Magické svíce nebo podrobněji v UČEBNICI MAGIE.

ušní a tělové očistné svíce

S čím vám mohou svíce pomoci?

Ušní a tělové svíce se používají ke zmírnění bolestí, zánětů a otoků a také k odstranění duševních problémů. Čistí zároveň fyzické tělo i auru od negativních energií, které uvnitř fyzického těla nabývají fyzickou podobu a projevují se dysfunkcemi, bolestmi a nemocí.

ušní a tělové očistné svíce

Použití tělových svící:

ušní a tělové očistné svíce

při astmatu, ekzémech a alergiích

ušní a tělové svíce

při cystách a vřídcích a k hojení ran

očistné svíce

při bolestech či ztuhlosti svalů

léčebné svíce

při nespavosti, depresích a projevech stresu

léčebné svíce

k harmonizaci činnosti štítné žlázy

očistné svíce

při virových onemocněních (chřipka, nachlazení, rýma, bolesti v krku, opary)

léčebné svíce

proti zánětům, otokům a kaménkům (žlučovým, ledvinovým i močovým)

očistné svíce

k odstraňování usazenin solí v kloubech

očistné svíce

k celkové očistě těla od toxinů, k podpoře imunity, lymfatického systému a metabolismu

léčebné svíce

k podpoře trávení a harmonizaci funkce orgánů trávicí soustavy

očistné svíce

Použití ušních svící

Ušní svíce se přikládají na boltec v místě vstupu zevního zvukovodu. V případě silného zánětu nebo proděravělého bubínku, aplikujte svíci těsně před nebo pod boltec (nikdy ale na místo porostlé vlasy). S úspěchem je můžete použít při:

zánětech uší

očistné svíce

bolestech uší

očistné svíce

bolestech hlavy a migrénách

očistné svíce

nedoslýchavosti a šumění v uších

očistné ssvíce

Kdy léčebné svíce nepoužít

očistné svíce

u velmi malých dětí, které nedokáží sdělit své pocity

v těhotenství na oblast břicha

při vysokém krevním tlaku nepřikládat na hlavu

přímo na sliznice a otevřené rány, vyrážky, zanícená místa na kůži

v těsné blízkosti očí

přímo na srdce

očistné svíce

obrázky na stránce: J.C.Brinar a pixabay. com

Updated: 18.3.2019 — 18:04