Amulety

amulety, amulet, talismany, talisman

Amulety, jejich výroba a používání, patří k nejstarším formám magie. Od pradávna lidé používají amulety k ochraně, pro štěstí, úspěch, odvahu, přátelství či lásku a samozřejmě také pro zdraví. Amulety jsou k dispozici v mnoha formách. Mohou být založené na symbolech, na energii, kterou do nich vložíte, na vlastní energii, kterou nesou například různé druhy nerostů, nebo kombinovat všechny tyto možnosti dohromady.

Jak si opatřit vhodný amulet?

amulety, talismany

Zaprvé si můžete amulet koupit.

Na trhu jsou k dispozici amulety ke všem možným účelům. Většinou se jedná o runy nebo jiné univerzální symboly v podobě kovových přívěsků. Zakoupený amulet skýtá celou řadu výhod. Nemusíte se namáhat s jeho výrobou, nemusíte mít žádné znalosti v této oblasti, protože výrobce Vám k účelu amuletu podá dostatek informací, nemusíte řešit, jak budete amulet používat, protože se téměř vždy jedná o přívěsek, takže si ho prostě pověsíte na krk a je to. Navíc je tu otázka vlastní sebedůvěry. Jestliže jste v této oblasti začátečník nebo si prostě jen nevěříte, je pochopitelné, že Vám připadá bezpečnější, svěřit výrobu amuletu do rukou někoho jiného, nějakého „odborníka“.

Zakoupený amulet má ale také celou řadu nevýhod. V takovém amuletu není ani špetka něčeho osobního, zaměřeného na Vás. Nemáte nejmenší tušení, kolika rukama amulet prošel, než se dostal k Vám a zda to byly ruce dobrých lidí, kteří amulet nepoznamenali negativní energií. Ale hlavně a především jsou symboly na amuletu bez výjimky univerzální, což znamená, že na Váš konkrétní problém budou působit jen do určité míry, příliš zeširoka. Je to podobné, jako namíchat si léčivý čaj z dvaceti různých bylin. Jeho působení bude natolik široké, že se nejspíš Vašeho zdravotního problému nějak dotkne, ale právě pro tu svou šíři bude nezacílené a tudíž neefektivní.

amulety, talismany

Druhou možností je amulet vlastní výroby.

Pravda, jeho příprava Vám zabere čas a budete potřebovat nějaké ty znalosti, ale výsledek bude určitě stát za to. Ostatně čas na důležité věci si vždycky dokážeme najít a se znalostmi vám, doufám, pomohou tyto stránky.

amulety, talismany

Při výrobě amuletu se musíte zamyslet především nad dvěma otázkami:

Jak má amulet fungovat, neboli, jakým způsobem chcete, aby působil?

amulety, talismany

Amulet může:

postupně uvolňovat energii, kterou do něj při jeho výrobě vložíte

zprostředkovávat Vaše spojení s konkrétní duchovní bytostí a sloužit tak jako Vaše žádost o jeho nebo její energii

přitahovat k Vám žádanou energii prostřednictvím univerzálního symbolu

působit na Vaše podvědomí a nastavovat tak specifický program pomocí osobního symbolu

Jakmile si odpovíte na tuto otázku a zvolíte si jednu z možností, bude Vám zřejmý i následující postup výroby amuletu. Tedy jestli do něj vložíte energii a budete ho používat jako energetickou konzervu tak, jak je popsáno na stránce magické svíce, nebo působení amuletu založíte na nějakém typu symbolu. Máte-li v otázce fungování amuletu jasno, přichází čas k zamyšlení nad druhou otázkou:

Co bude amulet muset vydržet, neboli, jak s ním budete zacházet?

Odpověď na tuto otázku je důležitá z hlediska materiálu, ze kterého amulet vyrobíte. Chcete-li mít amulet při sobě za všech okolností, bude patrně muset vydržet nošení v kapse, pobyt pod polštářem, nesmí se roztékat při tělesné teplotě a podobně. Jestliže plánujete použít amulet také k přípravě jemně vibračních esencí, tak je Vám asi jasné, že se nesmí rozpouštět ve vodě. Má-li být nošen jako přívěsek, musíte k jeho výrobě zvolit materiál, do kterého vyvrtáte otvor na šňůrku nebo kovové očko. Pro domácí výrobu amuletů se celkem vzato hodí čtyři typy materiálu:

amulety, talismany

amulety, talismany

Papír

…můžete použít k výrobě amuletu, který hodláte nosit třeba v peněžence. Vhodné jsou různé kartonové kartičky nebo měkký papír, který si dáte zalaminovat. Výhodou papírových amuletů je snadná příprava. Jste-li výtvarně nadaní, můžete si amulet zpracovat jako originální umělecké dílo. Nevýhodou je malá odolnost materiálu, ze které vyplývají omezené možnosti použití amuletu.

amulety, talismany

amulety, talismany

Vosk

…je velice tvárný materiál, který se s úspěchem používá jako nosič energie při přípravě například léčebných svící. Tyto vlastnosti lze pochopitelně využít i k výrobě amuletu. Vosk můžete velice snadno vytvarovat do požadovaného tvaru, vložit do něj energii, vyrýt do něj znaky, které potřebujete. Do rozpuštěného vosku můžete přimíchat drcené byliny nebo nerosty a po vychladnutí ho vytvarovat a doplnit symboly.

Možnosti použití vosku jsou široké. Nevýhodou je, že vosk se snadno začíná rozpouštět už při tělesné teplotě, takže není vhodný na nošení třeba v kapse. Můžete ale roztavený vosk nalít do nějaké nádobky, kterou pak budete trvale nosit u sebe. Vhodné k tomu jsou různé drobné skleněné flakóny, dřevěné dutinky vydlabané z větviček a podobně.

amulety, talismany

amulety, talismany

Mastek

…je materiál velmi vhodný jak k ukládání energie, tak k vyrývání symbolů. Mezi nerosty je výjimečný pro svou měkkost, která umožňuje jeho snadné opracování do požadovaných tvarů, vyrývání symbolů atd. Pořád je to ale nerost, který je pevný, takže ho můžete bez omezení nosit stále u sebe, aniž by se poškodil. Všechny tyto vlastnosti činí z mastku patrně nejvhodnější materiál k výrobě amuletů všeho druhu.

amulety, talismany

amulety, talismany

Dřevo

…se vyznačuje podobnou odolností jako mastek a podobně snadno se s ním i pracuje. Dřevěné amulety můžete nosit stále u sebe, nepoškodí se, jsou vhodné i k nošení přímo na těle například v podobě přívěsků. Do dřeva můžete ukládat energii stejně jako do vosku či mastku, můžete na něj kreslit symboly nebo, pokud jste si nezvolili příliš tvrdé dřevo, do něj symboly vyrývat.

Zajímavou možností je symboly do dřeva vypálit pomocí lupy a soustředěného paprsku slunečního světla. Potřebujete k tomu kousek dřeva, který si předem opracujete do výsledného tvaru a nakreslíte si na něj tužkou požadovaný symbol. Potom využijete slunečný den a pomocí lupy soustředíte světlo na linii nakresleného symbolu. Lupou budete pohybovat tak rychle, nebo spíše tak pomalu, jak se bude čára na dřevu vypalovat a černat. Dostává se vám tu jedinečné příležitosti vrátit se do dětství. Proč ji nevyužít?

učebnice magie, magie, okultismus, kouzlo, čarodějnictví, rituál, zaklínadlo
Učebnice Magie

amulety, talismany

Různým typům symbolů, které můžete použít k výrobě amuletů, se podrobně věnuje První česká UČEBNICE MAGIE pro začínající adepty.

amulety, talismany

obrázky na stánce: pixabay.com