Energetické obrázky

Energetické obrázky, nebo také léčebné obrázky, které tu najdete, vznikly na základě hebrejštiny – jednoho z mála živých magických jazyků. Jsou zde rozděleny do dvou skupin. První skupinou jsou symboly Vašich přání a cílů, jako je zdraví či úspěch. Druhou skupinou jsou symboly duchovních bytostí, které můžete použít k napojení na energie těchto bytostí.

jak obrázky aktivovat ~ jak je používat ~ symboly přání ~ symboly duchovních bytostí

jak je aktivovat ~ jak je používat ~ symboly přání ~ symboly bytostí

energetické obrázky

Aktivace obrázků

magické symboly
video Magické symboly-pátý díl kurzu magie

Energetické obrázky aktivujte nejlépe takzvaným duchovním zrakem. Pohodlně se usaďte, zklidněte svůj dech a mysl. Soustředěně pozorujte obrázek, uvědomte si jeho význam a pomalu začněte sledovat linie obrázku od začátku označeného kroužkem až ke konci, který je označen příčnou patkou. Představujte si, že váš zrak za sebou zanechává zářivou stopu. Udržte představu zářícího obrázku tak dlouho, jak bez únavy dokážete. Tím je obrázek trvale aktivován, dokud nebude zničen nebo neprovedete jeho deaktivaci. Když nad ním chvíli podržíte ruku, ucítíte příjemné teplo, mravenčení, lehký vánek a podobně – podle významu symbolu.

energetické obrázky

Jak obrázky používat

Obrázky jsou tu pro Vás k volnému použití. Můžete si je vytisknout, libovolně kopírovat, upravovat jejich velikost, přenášet na rozmanité podklady.

samostatně ~ v meditaci ~ jako amulet ~ se živly ~ v magii ~ vysloužilý obrázek ~ deaktivace obrázku

Obrázek používaný samostatně

Energetický obrázek si vytisknete nebo překreslíte, aktivujete a používáte bez další návaznosti na jiné pomůcky nebo činnosti. Nejjednodušším způsobem použití je položit na obrázek z obou stran dlaně a „vstřebávat“ jeho energii. Můžete si ji představovat jako bílé světlo, které proudí z obrázku do Vašich rukou a postupně vyplňuje celé Vaše tělo.

Je pravděpodobné, že budete energii vnímat dlaněmi. Můžete cítit příjemné teplo, vánek, jemné bodání jehliček, mravenčení, brnění. To vše je v pořádku a nic z nebudete vnímat jako nepříjemné. Pocity mohou být intenzivnější či slabší, sotva rozpoznatelné. To je také v pořádku. Záleží na Vaší vnímavosti. S ničím z toho si nelámejte hlavu. Prostě držte obrázek, dokud pocity neodezní.

Aby měl obrázek šanci plnit svůj účel, je třeba s ním pracovat alespoň jednou denně. Cokoli méně nemá smysl. Ideální je dvakrát až třikrát denně. Můžete obrázek použít i častěji, jak Vám intuice napoví.

Použití energetického obrázku v meditaci

Tuto formu práce s energetickými obrázky můžete použít i když nejste zvyklí meditovat. Prostě jen nahradíte meditaci uvolněním a soustředěním na vlastní pomalý dech.

Zahájení meditace

#meditace

Připravte si obrázek na stůl, polštářek, taburetku,… tak, abyste na něj ze své meditační pozice dobře viděli. Zahajte meditaci svým obvyklým způsobem, jste-li meditační začátečník posaďte se (vzpřímeně s oporou zad), zavřete oči, duševně se uvolněte, soustřeďte se na svůj dech a zároveň odpočítávejte od deseti k jedné – s každým pomalým výdechem jedno číslo. Můžete si každé číslo také představit. A je to. Právě jste zahájili svou první meditaci.

Energie obrázku

Nyní otevřete oči a podívejte se na energetický obrázek. Víte, že jste jej aktivovali duchovním zrakem, který vytvářel zářivou stopu. Představte si teď onu záři vycházející z celého obrázku. Soustřeďujte se na tu představu tak intenzivně, jak dokážete. Když představa začne slábnout nebo se trhat, je to známka únavy. Zavřete oči a chvíli relaxujte. Jen v klidu pomalu dýchejte. Nic víc.

Vizualizace cíle

Po chvíli znovu otevřete oči a představte si záři vycházející z obrázku. Postupně jí ve své představě formujte do podoby svého přání, které obrázek symbolizuje. Vznáší se nad obrázkem jako hologram. Může se pohybovat, může mít děj nebo může být statická. Záleží na Vaší představivosti a cíli symbolizovaném obrázkem.

Až budete unavení, znovu zavřete oči. Zůstaňte v relaxovaném stavu tak dlouho, jak Vám bude příjemné a ukončete meditaci. Jste-li začátečník počítejte pomalu od jedné k deseti – s každým nádechem jedno číslo. S číslem deset otevřete pomalu oči a zůstaňte ještě malou chvilku sedět. Hotovo.

Meditaci opakujte alespoň dvakrát týdně.

Energetický obrázek jako amulet

#amulet

Krása amuletu spočívá v tom, že všechnu „práci“ udělá za Vás. Energetické obrázky stačí jen aktivovat. Poté plní svou úlohu samy. Potřebují k tomu jen kontakt s Vámi. Nechcete-li s obrázkem pravidelně aktivně pracovat, jak je to popsáno výš, můžete jej prostě jenom nosit stále u sebe. Přes den v kapse, za pasem, přivázaný k noze nebo ruce, na krku,…co Vám nejlépe vyhovuje. V noci potom nezapomeňte dát obrázek pod polštář. Aby amulet fungoval, musí být stále s Vámi.

Energetické obrázky v kombinaci s dalšími pomůckami

#analogie   #přírodní magie-video

Chcete posílit účinky Vašeho obrázku? Zkombinujte energie. Zjistěte si, kterému ze čtyř živlů obrázek analogicky odpovídá. Základní přehled živlů a jim analogických přání (cílů, záměrů) najdete ve videu Přírodní magie. Až budete znát analogický živel, zkombinujte obrázek se symbolem tohoto živlu:

Oheň ~ Voda ~ Země ~ Vzduch

#živly

Oheň

Vyryjte obrázek do svíce nebo na něj svíci postavte. Svíčku zapalujte každý den minimálně jedenkrát na patnáct minut. Častěji je lepší. Chcete ještě víc posílit energii obrázku?

 • Vyberte svíci, která je celobarevně červená, protože červená barva je analogická živlu Oheň.
 • Nasypte kolem svíce jehličí jalovce, protože jalovec analogicky náleží Ohni.
 • Postavte svíci na ametystovou drúzu. Ametyst je nerostem Ohně. (Jen, prosím, pozor na stabilitu svíčky. Drúza by měla být dostatečně velká a svíčka tlustá a nízká, aby byla stabilní.) Nemáte-li drúzu, postačí jediný krystal, který vedle svíce položíte.

Voda

Naplňte vodou širokou a nízkou misku kruhového nebo oválného tvaru, který analogicky odpovídá živlu Voda. Energetický obrázek nakreslete na korek (třeba korkové prostírání nebo podložka pod hrnek), aktivujte a položte na hladinu. Použijte vodě odolné barvy. Každý den si alespoň jednou namočte ve vodě prsty a naneste ji na tělo jako parfém. Chcete ještě víc posílit energii obrázku?

 • Použijte skleněnou misku, protože sklo analogicky náleží Vodě.
 • Miska může být modrá, protože modrá je analogická živlu Voda.
 • K nakreslení obrázku také použijte modrou barvu.
 • Vložte do misky nerost či nerosty analogicky odpovídající Vodě. Může to být měsíční kámen, bílý korál, akvamarín, avanturín, sodalit, vltavín, olivín, chalcedon nebo třeba růženín. Můžete použít jeden větší kámen, více malých kamínků nebo zkombinovat několik nerostů, které Vám intuice napoví.
 • vložte do vody list břečťanu, protože břečťan je analogickou rostlinou živlu Voda. Každý den list vyměňte za čerstvý.

Země

Opatřete si misku čtvercového tvaru. Může to být i tácek s vyššími okraji, nepoužívaný popelník a podobně. Čtvercový tvar je důležitý, protože čtverec je analogický živlu Země. Misku naplňte drcenou solí, kterou doplníte většími kousky nebo dokonce doma vypěstovanými krystaly soli. Můžete použít himalájskou sůl v různých odstínech růžové barvy.

Energetický obrázek umístěte do soli tak, aby byl částečně zasypaný, ale ne zcela překrytý. Sůl potom používejte každý den k jídlu. Osolte si s ní chleba, zeleninový salát,…cokoli. Jen dbejte na to, aby tuto sůl nejedl nikdo kromě Vás. Chcete ještě víc posílit energii obrázku?

 • Použijte misku z keramiky nebo porcelánu, protože tyto materiály jsou harmonické s energií živlu Země.
 • Miska může být zelená, což koresponduje se zemským živlem.
 • Přimíchejte do soli trochu pohanky, která analogicky odpovídá živlu Země.
 • Doplňte Vaši solnou misku dalšími zemskými nerosty, jako je jaspis, tygří oko nebo nádherně zelený fuchsit.

Vzduch

Umístěte energetický obrázek na nehořlavou podložku a postavte na něj stojánek na vonnou tyčinku. Každý den zapalte alespoň jednu tyčinku a po dobu jejího hoření se zdržujte ve stejné místnosti, abyste byli vytaveni jejímu dýmu a vůni. Chcete ještě víc posílit energii obrázku?

 • Volte vonné tyčinky ve vůních odpovídajících živlu Vzduch, jako je levandule, santal či benzoe.
 • Rozložte kolem stojánku na vonnou tyčinku některé z nerostů nesoucích vzdušnou energii. Může to být například citrín, záhněda, kalcit, tmavá i světlá slída nebo měď.
 • Postavte poblíž vonné tyčinky vázu s řezanými květinami, které mají výrazné květy. Květiny dávejte každý den čerstvé.
 • Ozdobte okolí vonné tyčinky větvičkami jmelí.
 • Když zrovna nepálíte vonnou tyčinku, můžete svůj energetický obrázek zavěsit do otevřeného okna nebo v zahradě na větev stromu – nejlépe hlohu, osiky nebo lísky – máte-li tu možnost.

Energetické obrázky v kouzlech a magických rituálech

#magické symboly

Dalším způsobem použití energetických obrázků je jejich začlenění do magických operací. V takovém případě funguje obrázek jako symbol Vašeho přání, tedy jako analogie sám o sobě. Můžete ho začlenit jako každý jiný symbol do složitého magického rituálu s řadou pečlivě promyšlených a připravených kroků, nebo provést jednoduché kouzlo přírodní magie, které by mohlo vypadat třeba nějak takto:

Zjistěte si, kterému ze živlů Vaše přání odpovídá. Řekněme, že je jedná o Oheň. Na papír červené barvy (analogické Ohni) zkopírujte energetický obrázek a aktivujte ho. Na stejný papír napište své přání (zkuste veršovaně). Jako obětinu potřete papír v rozích kvalitním slunečnicovým olejem (slunečnice je analogická Ohni). Papír omotejte kolem větvičky z jalovce (analogický Ohni), ovažte provázkem a v pravé poledne (čas Slunce – čas Ohně) vhoďte do plamenů v otevřeném ohništi. Můžete si udělat výlet na Ohňové místo, jako je vyhaslá sopka, ale ohniště na zahradě nebo v domácím krbu úplně postačí. Neodcházejte od ohniště hned. Posaďte se a pozorujte, jak papír hoří, dokud se nepřemění na popel. Přemítejte při tom o svém přání, představujte si, jak dochází svého naplnění. Když papír i jalovcová větvička úplně shoří, kouzlo je hotovo. TAK SE STAŇ!

Vysloužilý energetický obrázek

Když Vaše přání dojde naplnění, vyvstane před Vámi otázka: „Co si počít s nyní již nepotřebným obrázkem?“ Určitě ho nevyhodíte jen tak do tříděného odpadu. Koneckonců je to magický předmět. Tady jsou Vaše možnosti:

 • Obrázek už nemáte, protože zanikl během kouzla jako v předchozím odstavci.
 • Obrázek zničíte tím, že ho odevzdáte živlu, kterému analogicky odpovídá. Spálíte v ohni, pustíte po řece, zakopete do země nebo roztrháte a z nějakého vyvýšeného místa necháte odfouknout větrem.
 • Obrázek deaktivujete a založíte do svého magického deníku, knihy stínů, léčitelského deníku,… To je možnost, kterou vřele doporučuji. Vést si záznamy o své magické práci je nesmírně důležité. Vyvarujete se tím opakování chyb, vrátíte se k úspěšným postupům, budete schopni zopakovat přesně kouzla a rituály, budete moci smysluplně navázat na předchozí práci,… Pečlivě vedený deník je pro osobní rozvoj a pokrok v okultních disciplínách nezbytností.

Jak deaktivovat energetický obrázek

Jde v podstatě o obrácenou aktivaci. Dívejte se na obrázek a představte si, jak symbol září bílým světlem. Sledujte nepřerušovaným „tahem“ linie obrázku od jeho konce (patky) k začátku (kroužku). Představujte si, že Váš zrak maže záři a zanechává za sebou jen obyčejnou nakreslenou čáru. Když dojdete až na začátek, je obrázek deaktivován. Pro kontrolu nad ním můžete podržet ruce. Vjemy, které jste měli z aktivního obrázku, budou pryč.

#magický rituál   #dýka

učebnice magie, magie, okultismus, kouzlo, čarodějnictví, rituál, zaklínadlo
Symbolům, způsobům jejich vytváření a použití v kouzlech a magických rituálech se podrobně věnuje První česká UČEBNICE MAGIE pro začínající adepty.

Druhou možností je provést deaktivaci obrázku v rámci rituálu, jeho energii vtáhnout do dýky nebo nahromadit do dlaní a odevzdat jako obětinu bohům.

energetické obrázky

Energetické symboly přání a cílů

energetické obrázky

energetické obrázky

Nenašli jste tu Váš cíl? Napište mi:
brinar@magicbrinar.cz

Energetické symboly duchovních bytostí

energetické obrázky

eset, isis, energetické léčivé obrázky

ESET

Eset, řecky Isis je egyptská bohyně měsíce s mnoha dalšími rolemi. Ztělesňuje ženskost, mateřství, magii, léčbu a moc. Známá je rovněž jako Božská matka (matka boha a prvního faraona Hóra), Bohyně mystérií, Bohyně vesmíru a přírody, Mistryně hermetické moudrosti, Panovnice nad bohy, Ta která povstala nejprve.

Božská matka, nebeská vládkyně světa, dárkyně života a obilí, udržovatelka řádu ve světě i v rodině, bohyně léčení ochránkyně dětí, bohyně přírody a paní kouzel.

energetické obrázky

hathor, energetické léčivé obrázky

HATHOR

Hathor je egyptská bohyně slunce, oblohy, novorozeňat a mrtvých. Královna Země, Matka světla, Oko boha Ra. Je také bohyní hudby, tance, lásky, krásy, radosti, ochránkyně zemřelých, které probouzí a vítá v podsvětí. Řekové ji ztotožňují se svou bohyní lásky Afroditou.

energetické obrázky

anúbis, energetické léčivé obrázky

ANÚBIS

Anúbis je egyptský bůh zemřelých, pohřebišť a mumifikace. Vítá zesnulé v záhrobí a doprovází je k Usirovi. Při soudu mrtvých váží srdce zesnulých s tzv. pírkem pravdy, které symbolizuje duši boha. Anúbis je rovněž bohem naděje, protože může vrátit život mrtvým – je strůjcem znovuzrození člověka. Je tedy bohem reinkarnace.

energetické obrázky

maat, léčivé energetické obrázky

MAAT

Bohyně Maat je ztělesněním egyptského konceptu maat, tedy vesmírného řádu, správného fungování světa, pořádku, správného jednání, spravedlnosti a pravdy. Jejím symbolem je ptačí pírko, které hraje důležitou roli v mytologickém obřadu Vážení srdce zemřelého. Je-li srdce lehčí než pírko, uděluje bůh Usir zemřelému právo na věčný posmrtný život. Není-li, je zemřelý sežrán Velkou Požíračkou – Zemí. Vrací se v nové inkarnaci k pozemskému životu.

energetické obrázky

horus, léčivé energetické obrázky

HÓR

Hór, latinsky Horus, je egyptský bůh, který bývá spojován se sluncem, světlem, ale také je nazýván bohem nebes. Nejčastěji bývá zobrazován jako muž se sokolí hlavou nebo jako sokol. Právě v podobě sokola může Horus létat a na vše dohlížet z úchvatné výšky. Jeho jméno v překladu znamená „Ten, kdo je nahoře“. Je synem Isis a Usira. Přináší zdraví a jeho sochy a vyobrazení (včetně symbolů) mají léčivé schopnosti. Je také odvážným a neporazitelným bojovníkem. Hrdina napůl člověk, napůl bůh. Obracet se na něj proto můžete i v kouzlech na odvahu k obraně sebe i druhých.

Hór po zavraždění svého otce Usira jeho bratrem – bohem chaosu – Sutechem bojoval se Sutechem o trůn Egypta. V boji ztratil jedno oko, které se stalo jedním z nejdůležitějších egyptských symbolů. Symbol Oko Horovo je symbolem ochrany celého Egypta a dodnes je používáno jako jeden z nejmocnějších ochranných amuletů. Po vítězství v bitvě se Hór stal prvním egyptským faraonem a získal titul „Sjednotitel Dvou zemí“. Všichni další faraoni byli považováni za jeho převtělení.

energetické obrázky

osiris, léčivé energetické obrázky

USIR

Usir, řecky Osiris, je bohem plodnosti a úrody, manželem bohyně Eset a otcem boha Hora. Byl zavraždě svým bratrem -bohem chaosu Sutechem. Po svém vzkříšení bohyní Eset se stal bohem mrtvých a králem podsvětí, kde mohou zemřelí žít věčným životem, pokud projdou obřadem Vážení srdce. Když ne, pohltí je příšera zvaná požíračka duší, která pravděpodobně symbolizuje Zemi. V egyptské mytologii tedy můžeme spatřit téma reinkarnace. Duše zemřelých se vracejí zpět do pozemského života, dokud se jim nepodaří projít obřadem Vážení srdce proti pírku bohyně Maat a nezískají věčný posmrtný život.

Archanděl Michael

#magický rituál   #čtyři živly   #oltář a kruh

archanděl michael, léčivé energetické obrázky

ARCHANDĚL MICHAEL

Michael je andělem odvahy. Zbavuje nás strachu, vede ty, kteří bloudí, ztratili smysl života nebo se jim nedaří zvládat životní nástrahy a běžné situace. Povzbudí nemotivované nebo bázlivé k činům.

V magickém rituálu je Michael ztělesněním živlu Oheň a vládne tedy jižní straně magického kruhu.

Archanděl Gabriel

archanděl gabriel, léčivé energetické obrázky

ARCHANDĚL GABRIEL

Gabriel pomáhá těm, kteří se zabývají uměním nebo je jejich pracovním nástrojem komunikace, jako jsou učitelé, spisovatelé a novináři, skladatelé a textaři a podobně. Gabriel vám otevře dveře, pomůže projevit talent a překonat strach a váhání.

V magickém rituálu je Gabriel vládcem západní strany kruhu a tedy ztělesněním živlu Voda.

Archanděl Rafael

archanděl rafael, léčivé energetické obrázky

ARCHANDĚL RAFAEL

Rafael je anděl léčitel. V hebrejštině jeho jméno znamená „Bůh léčí“ nebo „ten, který léčí“. Obracejte se na něj kdykoli, když budete potřebovat pomoc léčitele, ať už se léčíte vlastními silami, nebo v této oblasti spoléháte na pomoc druhých.

V magickém rituálu je Rafael ztělesněním živlu Vzduch. Vládne východní straně magického kruhu.

Archanděl Uriel

archanděl uriel, energetické obrázky

ARCHANDĚL URIEL

Uriel je andělem proroctví, moudrosti a varování před nebezpečím. Je mu připisováno, že předal lidem kabalu a také alchymii. Obracejte se na něj, když potřebujete intelektuální informace, praktická řešení a tvůrčí nápady.

V magickém rituálu vládne severní čtvrti kruhu. Je ztělesněním živlu Země.

obrázky na stránce: J.C.Brinar

Updated: 30.8.2023 — 14:58