Kouzlo překonání strachu – astrologie v magii

Mohlo by se zdát, že překonání strachu je to samé jako získání odvahy, na které je zaměřeno předchozí kouzlo. Ale když se trochu zamyslíte nad reálnými životními situacemi, tak zjistíte, že ty dvě věci se od sebe výrazně liší. Strach totiž nemusí být krátkodobou záležitostí vázanou na jednotlivou událost (například zkoušku nebo seskok s padákem). Strach může být trvalým průvodcem svazujícím nás na každém kroku. Je to strach žít život s veškerým jeho nebezpečím, které se nad námi všemi neustále vznáší. Proto kouzlo překonání strachu vyžaduje jinou kombinaci energií než kouzlo získání odvahy.

K překonání strachu potřebujete spolupůsobící energie Ohně a Země. Oheň dodává kouzlu principy jako, schopnost překonávat překážky a čelit problémům, zvolit si „boj“ namísto „útěku“. Země ukotvuje, dodává stabilitu, jistotu a princip sounáležitosti jedince se světem a přírodou.

Astrologické korespondence: Znamení Berana a Panny

kouzlo překonání strachu

Živlové analogie

Oheň

analogický znamení Berana

Země

analogická znamení Panny

kouzlo překonání strachu

Další analogie

Čas:

Novoluní ve znamení Berana

Slunce je také ve znamení Berana, takže tato energie je velmi zdůrazněná.

Barva: oranžová

Vůně: skořice

Nerost: karneol

kouzlo překonání strachu

Co budete potřebovat

kouzlo překonání strachu, karneol, astrologie v magii
karneol
  • Celobarevnou oranžovou svíčku
  • Vonnou tyčinku s vůní skořice
  • Olivový nebo slunečnicový oleje
  • Valounek karneolu
  • Oranžový ubrus nebo velký kus plátna
  • Popelník, zapalovač, list čistého papíru, černý fix

kouzlo překonání strachu

Jaké místo zvolit

V kouzle už je zastoupený živel Oheň dostatečnou měrou. Posílit potřebuje zemská energie znamení Panny. Můžete ji podpořit vhodnou volbou místa. Chcete-li uskutečnit kouzlo v přírodě, vyhledejte k tomu například opuštěný lom nebo nějakou holou skálu. To jsou místa, kde se živel Země projevuje ve své nejčistší podobě. Stejně tak dobře ale můžete provést kouzlo v pohodlí domova. Domy jsou zděné, a tudíž analogické Zemi, tak jako skály.

kouzlo překonání strachu

učebnice magie

učebnice magie, magie, okultismus, kouzlo, čarodějnictví, rituál, zaklínadlo
Více o sestavování kouzel najde v UČEBNICI MAGIE

Postup

Kouzlo překonání strachu zakládám na meditaci a vizualizaci (neboli představách). Nebudete k němu potřebovat žádné zaklínadlo, ani jinou formu slovního vyjádření vůle. Nebudeme tu používat ani žádnou gestikulaci. Celé provedení kouzla bude velmi poklidnou záležitostí korespondující s klidnou ale nezměrnou silou hor.

Na zem rozprostřete oranžovou látku. Posaďte se na ní, jestli potřebujete, použijte polštářek. Rozložte před sebou všechny pomůcky. Provádíte-li kouzlo večer nebo v noci, přidejte k nim i bílou osvětlovací svíčku.

Zapalte vonnou tyčinku. Zavřete oči, chvilku klidně a pomalu dýchejte. Představte si svou životní situaci, pomyslete na všechny výzvy, kterým musíte čelit a vybavte si strach, úzkost či obavy, které je doprovázejí. Představte si, že je všechny zvládáte úspěšně – s odvahou, klidem a naprosto samozřejmě, jako by ani nepředstavovaly problém. Představte si sebe, jak procházíte svým životem v klidu a sebejistě. Vžijte se do představy tak silně, že budete cítit klid a uvědomíte se sebevědomí, které vás naplní.

Vezměte do rukou oranžovou svíčku a představte si, jak Vaše celá vizualizace proudí jako oranžové světlo Vašima rukama do svíčky.

Když je představa uzamčená ve svíčce, potřete svíčku olejem a zapalte ji.

Na chvíli si odpočiňte. Prostě dýchejte.

Pak si představte oheň. Úžasné oranžové plameny všude kolem Vás. Neublíží Vám, jen se příjemně hřeje. V tom ohni vidíte postavu. Je stále zřetelnější. Je to hrdina. Bojovník beze strachu. Vidíte ho jasně a cítíte rodinné pouto. Je to Váš bratr. Vaše dvojče. Nyní se postava rozplývá a mění se na oranžové světlo. Natáhněte ruce a nechte světlo proudit do vašeho těla. Nyní jste zcela naplněni oranžovým světlem sebevědomí a životní jistoty. Vy a Vaše dvojče jste jeden.

Nyní je čas znovu se uvolnit.

Vezměte papír a nakreslete do pravého horního a dolního rohu trojúhelník špičkou vzhůru (symbol živlu Oheň). Do levého horního a dolního rohu potom trojúhelník špičkou dolů, vodorovně přeškrtnutý (symbol živlu Země). K hornímu okraji papíru nakreslete vlevo od středu symbol znamení Panny a vpravo od středu symbol znamení Berana.

Položte ruku s fixem na prázdný střed papíru a s otevřenýma očima si znovu vybavte svou představu oranžových plamenů, svého dvojčete a pocitu síly a vyrovnanosti, který Vás naplnil. Pod vlivem té představy nechte svou ruku volně pohybovat po papíru. Nesnažte se vědomě kontrolovat, co kreslíte. Tohle je automatická kresba. Kreslete tak dlouho, jak dlouho bude pocit z vizualizace přetrvávat. Až odezní, ustane i automatické kreslení.

Nakreslete do středu obrázku velký pentagram. Začněte od horního rohu a pokračujte linkou dolů doprava. Nezvedejte fix z papíru, dokud nebude pentagram kompletní.

Zlehka potřete papír olejem a nakapejte na něj pár kapek vosku z oranžové svíčky. Poté papír zapalte a nechte ho v popelníku shořet. Postavte do popela svíčku a nechte ji v něm dohořet.

Kouzlo je hotovo. Tak se staň!

Přidejte do popelníku i popel z vonné tyčinky a vše zakopejte do země. Valounek karneolu noste stále u sebe jako amulet. To je vše. Nechť Váš strach, úzkost i obavy zmizí v temnotách.

obrázky na stránce: J.C.Brinar a pixabay.com

Updated: 9.5.2024 — 16:18