Kyvadlo

Jestli s magií nebo léčitelstvím začínáte, pravděpodobně se cítíte nejistí. A není divu. Informací je hromada a než v nich získáte přehled, tak to nějakou chvíli potrvá. S praxí získáte větší jistotu a vždy si můžete vzít na pomoc kyvadlo.

výběr ~ držení ~ odpovědi ano/ne ~ tabulky ~ kdo kyvadlem pohybuje ~ péče

#živly   #magické svíce   #amulety

#esence   #analogie   #astrologie

Oblast esoteriky, okultismu a léčitelství je veliké hřiště nabízející spoustu možností, variant a kombinací. Jak sestavit vhodnou bylinnou směs? Který ze živlů potřebujete momentálně posílit? Dát přednost magické svíci, amuletu nebo jemně vibrační esenci? Jak nejlépe zkombinovat různé typy analogií? Jak zvolit správný čas pro kouzlo? Otázky, otázky, otázky.

Odpovědi můžete získat rozmanitými způsoby:

kyvadlo

ROZUM A ZNALOSTI

INTUICE

MEDITACE

KYVADLO

kyvadlo

#léčebné kůry   #runy   #symboly   #astrál

Kromě první možnosti se všechny jmenované obracejí k jedinému zdroji: Vašemu podvědomí. Podvědomí neustále komunikuje s Vyšším Já, napojeným na astrál. Odtud tedy přicházejí odpovědi. Dalo by se říci, že všechny odpovědi už znáte, jenom musíte najít cestu, jak si je uvědomit.

Kyvadlo je jednou z takových cest. Je to nástroj, který můžete použít, když rozum i intuice selhávají nebo se jim neodvažujete věřit. Kyvadlo Vám pomůže vždy, když se potřebujete rozhodnout.

V léčitelství můžete s jeho pomocí sestavovat bylinné směsi, vytvářet na míru šité léčebné kůry, určovat runy a jiné symboly k přípravě amuletů, volit vhodné terapeutické metody a prostředky a třeba i stanovovat diagnózy.

V magii se uplatní především při volbě analogií, které použijete k přípravě a provedení kouzla. Věnujte čas a práci pečlivé přípravě magického rituálu. Sepište si energie, které budete potřebovat (planety, znamení zvěrokruhu, živly) a jejich analogie. Vytvořte si seznam analogických ingrediencí. To je fáze, ve které používáte svůj rozum a znalosti, a která Vás dovede těsně před cílovou čáru. Nyní vezměte do ruky kyvadlo a nechte své podvědomí, aby udělalo poslední krok.

učebnice magie, magie, okultismus, kouzlo, čarodějnictví, rituál, zaklínadlo
Podrobně zpracované přehledy analogických vztahů pro využití v magii i léčitelství najdete v UČEBNICI MAGIE.

kyvadlo

Jaké kyvadlo zvolit?

Možností je nepřeberně. Lidé si obvykle své první kyvadlo koupí. Jednak mají pocit, že koupené je zhotovené „správně“ a jednak si přiznejme, že výroba kyvadla není úplně jednoduchá, pokud si nevystačíte s knoflíkem na provázku. K dostání jsou kyvadla různých tvarů a velikostí, vyrobená z kovu nebo nerostů. Doporučuji Vám nehledat si před koupí kyvadla žádné informace o vhodných či nevhodných materiálech, o tom, zda má být kyvadlo na řetízku nebo provázku a podobně. Nic z toho není důležité. Prostě běžte do obchodu, nechte si ukázat kyvadla a sáhněte bez dlouhého přemýšlení po tom, které si přitáhne váš zrak. To je pro Vás to pravé.

kyvadlo
vybírejte intuitivně

Výhodou koupeného kyvadla je, že je skutečně vyrobené správně. Ale ne co do vhodnosti materiálu, tvaru či těch „správných vibrací“, ale co do velikosti a váhy. Kyvadlo by nemělo být příliš lehké, aby jeho pohyb neovlivňoval třeba průvan v místnosti. Vyrobit si tedy kyvadlo z peříčka není dobrý nápad. Nemělo by být ani příliš těžké, protože s ním budete někdy pracovat poměrně dlouhou dobu a musíte být schopni udržet kyvadlo v jedné ruce bez třesu svalů, bolesti a únavy.

držení

Jak kyvadlo správně držet?

Držení kyvadla by mělo být dostatečně volné, aby umožňovalo kyvadlu neomezený pohyb a zároveň stabilní a pro Vás pohodlné. Ideální je pracovat s kyvadlem vsedě u pracovního nebo jídelního stolu. Záda by měla být rovná, nohy pevně chodidly na zemi a ruka, kterou držíte kyvadlo opřená loktem o stůl. Kyvadlo držte volně mezi bříšky palce a ukazováčku nebo si přehoďte řetízek kyvadla přes hranu ukazováčku a zbytek řetízku přidržte ostatními prsty v dlani.

ano-ne

ano – ne

Začněte tím, že zjistíte, jak Vám kyvadlo ukazuje odpověď „ano“ a jak „ne“. Je to jednoduché. Stačí držet kyvadlo a soustředit se na slovo ano. Po chvíli se začne nějakým způsobem pohybovat. Může se točit v kruhu, kývat se zprava doleva nebo zepředu dozadu. V tuto chvíli můžete cvičně položit (v duchu nebo nahlas) několik otázek, u kterých jste si jistí, že odpověď je ano. Kyvadlo by se mělo pohybovat vždy stejným způsobem. Obdobně postupujte i s odpovědí ne.

Důležité je nesnažit se kyvadlu odpověď vnucovat. Snažte se co nejvíce vyřadit vědomé rozhodování. Pomalu a klidně dýchejte, rozostřete pohled, nechte věci plynout, jako by se Vás netýkaly. Jedině tak získáte odpověď, která nebude řízena rozumem a vědomím, ale naopak vyplyne z Vašeho podvědomí. Kdybyste stáli o odpovědi řízené rozumem, vědomým rozhodnutím a vůlí, nepotřebovali byste kyvadlo. Vy jste sáhli po kyvadle, abyste získali odpovědi z jiných zdrojů, než je rozum. Chcete komunikovat s intuicí, podvědomím, případně Vaším vyšším Já. To jsou Vaše součásti, které obvykle přes příliš sebevědomý, všehoznalý a hlučný rozum neslyšíte.

tabulky

Tabulky pro práci s kyvadlem

Tabulky budete potřebovat ke složitějším věšteckým, léčitelským či magickým úkolům, při kterých si nevystačíte s odpověďmi ano – ne. Zejména pro oblast léčitelství jsou k dostání velmi kvalitně zpracované tabulky, které můžete použít. Je ovšem také možné si vyrobit tabulky vlastní. Není to nic složitého. Chcete-li například pomocí kyvadla určit planety vhodné pro vaše kouzlo, můžete si sami během chvilky nakreslit takovouto tabulku:

kyvadlo, tabulky, symboly, esoterika, magie, okultismus, věštění

Hrot kyvadla držte nad dolním okrajem vějíře, kde se všechna pole setkávají. Uvolněte se, zklidněte mysl, jako byste chtěli zahájit meditaci. Dívejte se na tabulku, ale rozostřete pohled. Buďte nezúčastnění. Nyní v duchu nebo nahlas položte otázku. Mohla by znít nějak takto: „Která planeta je nejvhodnější pro mé kouzlo?“ Kyvadlo se postupně rozhoupe směrem ke znaku příslušné planety.

pohyb

Kdo kyvadlem pohybuje?

Jste to Vy a pouze Vy. Kyvadlo se nepohybuje samo díky vlastní „vnitřní energii“. Jsou to Vaše svaly, které uvedou kyvadlo do pohybu, ale ne na základě vůle a vědomého rozhodnutí, nýbrž podvědomě. Tím, že se uvolníte do stavu téměř meditativního, rozostříte pohled a cíleně se rozhodnete nehýbat kyvadlem vědomě, dáte prostor svému podvědomí, aby vedlo Vaši ruku.

péče

Jak o kyvadlo pečovat?

Když si kyvadlo koupíte, očistěte ho pomocí živlu Oheň, aby bylo jen a jen Vaše. Jednoduše ho položte vedle červené svíce, kterou zapalte a nechte celou dohořet. Od té chvíle je důležité, aby na kyvadlo nesahal nikdo kromě vás a v době, kdy s ním nepracujete, ho uchovávejte zabalené do černé látky. Očistu Ohněm můžete zopakovat kdykoli budete mít pocit, že je to zapotřebí.

obrázky

obrázky na stránce: J.C.Brinar a pixabay.com

Updated: 30.5.2021 — 20:12