Nerostné esence

nerostné esence, nerosty, minerály
podívejte se na video

Nerostné esence patří do skupiny jemně vibračních prostředků podobně jako Bachovy květy nebo homeopatika. Základem je zvolit si vhodný nerost. Součástí každé celostní léčebné kůry, kterou najdete na stránce léčitelství, je i přehled nerostů, ze kterých můžete vybírat. Při své volbě se nechte vést intuicí, zkušeností, nebo použijte kyvadlo.

Názorný návod na přípravu nerostných esencí najdete ve videu.

nerostné esence

Jak si vyrobit nerostnou esenci

Zvolte si vhodný nerost a vložte jej do misky nebo sklenice z čirého skla, kterou naplníte vodou. Množství vody by mělo být cca 0,5-1 litr na kámen o průměru zhruba 5-7 cm. Nádobu s vodou a nerostem umístěte na vhodné místo, které podpoří průběh výroby esence. Pro nerosty příslušející Vodě a Zemi potřebujete měsíční svit (nejlépe za úplňku), pro nerosty příslušející Ohni a Vzduchu potřebujete sluneční světlo. V obou případech je nejlepší, když světlo dopadá přímo na nádobu a vodu v ní.

nerosty, nerostné, esence, vibrační, homeopatika, minerály
volte nerost podle příslušnosti k živlu
nerosty, nerostné, esence, vibrační, homeopatika, minerály
postup přípravy esence

Nádobu nechte vystavenou svitu Slunce nebo Měsíce tak dlouho, jak je to možné, tedy celý den nebo celou noc, ale ne déle. K aktivaci esence použijte buď Slunce, nebo Lunu, nikdy obojí. Zejména nerosty náležející živlu Voda jsou velmi citlivé na sluneční světlo. Jestli tedy na esenci zapomenete a ráno ji včas neuklidíte, bude znehodnocená. Po aktivaci esence slunečním či měsíčním světlem přelijte vodu do uzavíratelné nádoby z tmavého skla a přidejte k ní cca 1 dcl 40% alkoholu na konzervaci. Použitý nerost zabalte do černé látky a uložte k příštímu použití. Esenci uchovávejte na tmavém místě.

nerostné esence

Dávkování nerostných esencí

nerostné esence
nerosty, nerostné, esence, vibrační léčba, minerály
dávkování esencí

První možností je dávkovat esence podobně jako bylinné tinktury. To znamená zhruba 10 až 15 kapek 2-3 x denně. Tato varianta je vhodná pro dlouhodobé užívání, zejména při chronických onemocněních.

Druhou možností je připravovat si esenci v menším množství k okamžité konzumaci, tedy na každý den novou sklenici esence. V takovém případě esenci nekonzervujte alkoholem, ale rovnou pijte, ideálně během dne po doušcích. Tato možnost je vhodná, pokud chcete esenci použít formou krátkodobé intenzivní kůry.

nerostné esence

objednání knihy
Učebnice Magie

Analogickým vztahům nerostů k živlům, planetám a znamením zvěrokruhu a možnostem jejich využití v magii, lidovém léčitelství a každodenním životě, se podrobně věnuje UČEBNICE MAGIE.

nerostné esence

obrázky na stránce: J.C.Brinar a pixabay.com