Nerostné esence

Nerostné esence patří do skupiny jemně vibračních (analogických) prostředků podobně jako aromatické oleje nebo homeopatika. Základem je zvolit si vhodný nerost. Součástí každé celostní léčebné kůry, které najdete na stránce Léčitelství, je i přehled nerostů, ze kterých můžete vybírat. Při své volbě se nechte vést intuicí, zkušeností, nebo použijte kyvadlo. Na stránce Kameny najdete celou řadu krásných nerostů na prodej.

#kameny #analogie   #aromaterapie   #homeopatie   #kyvadlo   #léčitelství

výroba esence ~ dávkování

nerostné esence

Jak si vyrobit nerostnou esenci

Zvolte si vhodný nerost (pokud možno čistý nebroušený krystal) a vložte jej do misky nebo sklenice z čirého skla, kterou naplníte vodou. Množství vody by mělo být zhruba půl až jeden litr na krystal, který Vám padne tak akorát do dlaně. Nádobu s vodou a nerostem umístěte na vhodné místo, které podpoří průběh výroby esence. Pro nerosty příslušející živlům Voda a Země potřebujete měsíční svit (nejlépe za úplňku), pro nerosty příslušející Ohni a Vzduchu potřebujete sluneční světlo. V obou případech je nejlepší, když světlo dopadá přímo na nádobu a vodu v ní.

#čtyři živly

Nádobu nechte vystavenou svitu Slunce nebo Měsíce tak dlouho, jak je to možné, tedy celý den nebo celou noc, ale ne déle. K aktivaci esence použijte buď Slunce, nebo Měsíc, nikdy obojí. Zejména nerosty náležející živlu Voda jsou velmi citlivé na sluneční světlo. Jestli tedy na esenci zapomenete a ráno ji včas neuklidíte, bude znehodnocená.

Po aktivaci esence slunečním či měsíčním světlem přelijte vodu do uzavíratelné nádoby z tmavého skla a přidejte k ní cca 1 dcl 40% alkoholu na konzervaci. Použitý krystal zabalte do černé látky a uložte k příštímu použití. Esenci uchovávejte na tmavém místě.

nerostné esence

Dávkování nerostných esencí

#bylinné tinktury

První možností je dávkovat esence podobně jako bylinné tinktury. To znamená zhruba 15 až 20 kapek třikrát denně. Tato varianta je vhodná pro dlouhodobé užívání, zejména při chronických onemocněních.

Druhou možností je připravovat si esenci v menším množství k okamžité konzumaci, tedy na každý den novou sklenici esence. V takovém případě esenci nekonzervujte alkoholem, ale rovnou pijte, nejlépe během celého dne po doušcích nebo po lžících, abyste dosáhli co největší rovnoměrnosti. Tato možnost je vhodná, pokud chcete esenci použít formou krátkodobé intenzivní kůry.

nerostné esence

obrázky na stránce: J.C.Brinar a pixabay.com

Updated: 30.8.2023 — 14:58