Magické symboly

Magické symboly účinkují dvěma různými způsoby. Jednak jako obrazy pomocí kterých vyjadřujete svou vůli, jednak jako analogické prostředky posilující vaše kouzlo. Podle jejich účinků je můžeme rozdělit do dvou skupin: symboly univerzální a osobní.

#vyjádření vůle   #analogie   #kouzlo

funkce symbolů ~ druhy symbolů ~ osobní symbol: příprava ~ aktivace

Univerzální symboly jsou obecně platné. Není proto třeba je před použitím aktivovat, působí vždy stejně a hodí se ke kouzlům, kterými chcete ovlivnit události ve svém okolí. Jejich účinky jsou nespecifické, mohou posílit typ energie, který ve svém kouzlu používáte, ale nezaměřují se přesně na váš konkrétní záměr. K takovým symbolům patří například runy.

Osobní symboly mají význam pouze pro vás, nikde je nenajdete, musíte si je sami vytvořit. Proto je musíte před použitím aktivovat. Nesou přesně určenou energii vašeho záměru, kterou jste do nich vložili, a je proto výhodné používat je ke kouzlům, kterými chcete ovlivnit sami sebe, své osobní kvality. Do této skupiny patří i energetické obrázky.

Jestliže vhodně zkombinujete univerzální symboly, získáte symbol, který se vyznačuje jak vlastnostmi univerzálního symbolu, tak získá některé vlastnosti symbolu osobního. Příkladem mohou být takzvané svázané runy.

magické symboly

Jak připravit osobní symbol?

#učebnice magie

Rozmanité kombinace univerzálních symbolů jsou jednou možností, jak připravit symbol osobní. Můžete kombinovat runy, symboly planet nebo třeba znamení zvěrokruhu. Podrobně a přehledně zpracované analogické vztahy všech těchto typů symbolů najdete v UČEBNICI MAGIE. Můžete si proto snadno vybrat ty, které ke svému kouzlu potřebujete.

Druhou možností je takzvané sigilum. Je to obraz vašeho přání, který dokáže uchovávat energii slov a ze slov také vzniká. Konkrétně z věty nebo slovního spojení, kterým vyjádříte své přání. Slova napište – všechna stejným typem písmen, aby se vám s nimi později lépe pracovalo. Potom vyškrtejte písmena tak, aby se žádné neopakovalo a zbylá písmena kombinujte do výsledného jedinečného obrazce. Názorný návod na výrobu sigila najdete ve videu.

Takto vzniklé sigilum by mělo být přehledné, abyste se na něj během kouzla mohli pohodlně soustředit, ale zase ne moc jednoduché, protože některé postupy vyžadují, abyste po ukončení kouzla zapomenuli, jak sigilum vypadalo.

učebnice magie, magie, okultismus, kouzlo, čarodějnictví, rituál, zaklínadlo
V zájmu posílení jedinečnosti sigila, můžete k jeho přípravě použít mimo latinky i jiné abecedy, jako je runové písmo, andělské písmo nebo třeba thébská abeceda, někdy nazývaná čarodějnické runy. Všechny tyto abecedy najdete v  UČEBNICI MAGIE.

magické symboly

Aktivace osobního symbolu

Protože osobní symboly nemají univerzální platnost, je nezbytné je před použitím v kouzle aktivovat. Jednou možností je aktivace pomocí duchovního zraku, která je velmi jednoduchá. Prostě se soustředěně dívejte na symbol, sledujte pomalu očima jeho linie a představujte si, že váš zrak za sebou zanechává zářivou stopu. Nakonec takto bude zářit celý symbol a tím je jeho aktivace hotová.

#živly

Druhou možností je aktivace symbolu pomocí živlů. Naneste na obrázek několik kapek vody a řekněte: „Jsi očištěn silou Vody“. Posypte obrázek špetkou soli a řekněte: „Jsi očištěn silou Země“. Zakružte jím nad plamenem svíčky a řekněte: „Jsi očištěn silou Ohně“. Nechte na něj chvíli stoupat dým z vonné tyčinky a řekněte: „Jsi očištěn silou Vzduchu“. Nakonec nad obrázkem podržte ruce, představte si, že z něj vyzařuje bílé světlo a řekněte: „Jsi očištěn a aktivován. Tak se staň!“

Váš osobní symbol je nyní připraven k použití v kouzle, meditaci či jako amulet/talisman.

magické symboly

obrázky na stránce: J.C.Brinar

Updated: 9.5.2024 — 16:18