Revmatismus – celostní léčebná kůra

revmatismus, revma
podívejte se na video

Revmatismus neboli revma postihuje zejména kosterní a svalovou soustavu, někdy i jiné orgány. Revmatická onemocnění dělíme do více skupin. Jsou to zejména onemocnění zánětlivá, jako jsou revmatoidní artritida a Bechtěrevova nemoc, metabolická a endokrinní, kam patří dna a lupénka, degenerativní, jako je artróza a infekční artritidy

U řady z revmatických onemocnění není známa jejich příčina. Je tedy jasně patrné, že léčba nebude snadná, v léčitelství budeme muset působit na systém těla jako na celek, být všímaví k projevům onemocnění a jejich změnám, volit jemně působící prostředky a užívat je dlouhodobě, často přizpůsobovat léčbu – například složení bylinných směsí – individuálně se měnícímu zdravotnímu stavu a ideálně rozšířit své léčitelské úsilí i o práci s duševními aspekty momentálního stavu organismu. Ostatně jsou to právě duševní projevy, které nás jako první upozorní (jsme-li vnímaví), že je něco v nepořádku, nebo že se něco změnilo.

revmatismus, revma, regma

revmatismus, revma
byliny a bylinky

Byliny

Bylin, které můžete použít k léčbě revmatismu je mnoho. Zorientovat se v tom množství a dobře vybrat bylinky do léčivé směsi, může být obtížné a revmatismus je v tomto ohledu často oříškem i pro zkušené bylinkáře. Můžete se potom setkat s bylinnými čaji vzniklými smícháním patnácti nebo podobně absurdně velkého počtu různých bylin.

Takové směsi mají minimální nebo vůbec žádný účinek, protože byliny se tu navzájem nepodporují, ale pro velký počet a rozmanitost se jejich účinky naopak tříští. Doporučuji Vám proto sestavovat bylinné směsi pomocí kyvadla, držet se tří zásad pro sestavování bylinných směsí a vytvářet je kolem silných bylin, kterými jsou jehlice trnitá, tužebník jilmový a vřes obecný.

revmatismus, revma, regma

Abych Vám usnadnila práci, uvádím zde pro začátek osvědčený protirevmatický čaj složený ze tří silných bylin a dvou byliny podpůrných:

  • květ tužebníku: 100g
  • květ vřesu: 50g
  • nať rdesna: 50g
  • kořen jehlice: 30g
  • nať meduňky: 20g

Směs si připravujte jako nálev a pijte 3x – 4x denně hrnek.

revmatismus, revma, regma

revmatismus, revma
barevná terapie

Léčení barvami

Modrá barva je vhodná nejen k léčení revmatismu, ale je zároveň universální léčebnou barvou, což je důležité, protože – jak jsme zmínili výše – u revmatismu je nezbytné zaměřit se na organismus jako celek. Věnujte pozornost také duševním vlastnostem, které modrá barva ovlivňuje, jako je vyrovnanost či trpělivost. Nepotřebujete náhodou tyto vlastnosti posílit?

revmatismus, revma, regma

revmatická artritida
harmonizace čaker

Čakry

Harmonizaci v případě revmatismu vyžadují zejména čtvrtá a šestá čakra. Čtvrtá čakra má na starosti brzlík, a proto i celý imunitní systém. V duševní oblasti se její dysfunkce v souvislosti s rematismem projevuje emoční labilitou, nejistotou a úzkostlivostí. Pod vlivem šesté čakry je celá endokrinní soustava. Z duševních vlastností jsou to zejména přecitlivělost a netrpělivost, kterými se projevuje nedostatečnost šesté čakry v souvislosti s revmatismem.

revmatismus, revma, regma

Nerosty

Nerosty vhodné k léčbě revmatických onemocnění patří harmonicky Saturnu, Luně a znamení Kozoroha. Doporučuji zejména esence z měsíčního kamene, křišťálu nebo černého onyxu, které aktivujete měsíčním světlem a budete užívat dlouhodobě po deseti až patnácti kapkách alespoň 4x denně.

Akupresura

Akupresura pomáhá okamžitě v případě bolestí a při dlouhodobém používání výrazně tlumí příznaky onemocnění.

revmatická onemocnění
nerosty a jejich esence
revma
akupresurní body

revmatismus, revma, regma

Aromaterapie

Rostliny k aromaterapii volte s energií kozoroha nebo luny, případně je kombinujte. Doporučuji především santal, pačuli, zimolez, jasmín, šalvěj, vavřín, pryskyřici benzoe, borovici, jedli a meduňku.

revma, regma, revmatismus, revmatická onemocnění, revmatoidní, artritida, artróza, dna, lupénka, Bechtěrevova nemoc, zánět kloubů, oteklé, bolavé, klouby
astrologická aromaterapie

revmatismus, revma, regma

zpět na LÉČITELSKOU PORADNU

obrázky na stránce: J.C.Brinar a pixabay.com

Updated: 30.8.2023 — 14:58