Menopauza – celostní léčebná kůra

menopauza, přechod, klimakterium
podívejte se na video

Menopauza u žen nastává obvykle po 45 roce života a později. Jedná se o přirozený proces postupného vymizení menstruačně-ovulačního cyklu způsobený útlumem činnosti vaječníků, jehož důsledkem je ztráta plodnosti ženy.

Nástup menopauzy může být provázen celou řadou obtíží, jako je zvýšená únava a ospalost, naproti tomu nespavost, návaly horka a noční pocení, bušení srdce a psychické obtíže, jako nervozita, podrážděnost a deprese.

menopauza

Byliny

Silnými bylinami v této oblasti jsou lékořice, pelyněk, červená řepa a srdečník. Ve směsích je můžete doplnit podpůrnými bylinami. Mezi nimi významnou roli hraje třezalka. Na hormonální systém jako celek působí žen-šen, případně jehlice trnitá

Nerosty

Silným nerostem pro přípravu esencí i k použití formou amuletu je v této oblasti měsíční kámen, a to pro jeho příslušnost živlu Voda a spojitosti s Lunou. Nerostné esence připravujte ve větším množství, které konzervujete alkoholem. Užívejte dlouhodobě asi 10 kapek čtyřikrát denně.

menopauza, přechod
bylinky na menopauzu
menopauza,klimakterium
nerosty a jejich esence

Meridiány

Problematika menopauzy spadá do sféry vlivu více meridiánů. Hlavní roli ale hraje meridián početí, jehož dráha stoupá vzhůru středem těla. Patří k meridiánům, které jsou v plné aktivitě neustále a nejlépe na něj můžete působit v meditativním stavu.

Léčení barvami

Vhodnou terapeutickou barvou je modrá, která koresponduje jak s pohlavní soustavou, tak s celým endokrinním systémem. Můžete s ní pracovat meditativně, pomocí barevných svítilen nebo posílit její přítomnost ve svém okolí. Její účinky podpořte kombinacemi se šedou, stříbrnou nebo bílou barvou.

menopauza, klimakterium, přechod
meridián početí
menopauza
barevná terapie

Čakry

Ze systému čaker se zaměřte zejména na druhou a šestou. Druhá čakra ovlivňuje mimo jiné i vnitřní pohlavní orgány a pod taktovkou šesté čakry je celý hormonální systém. Analogické vztahy, kterými můžete jejich činnost harmonizovat, najedete v tabulkách.

Akupresura

Akupresurní body můžete použít čtyři. Kromě druhého bodu, který se nachází na svislé ose těla, se všechny vyskytují dvojmo – zrcadlově na pravé a levé polovině těla. Jestli je to možné, stiskněte vždy oba zrcadlové body zároveň.

klimakterium, přechod
harmonizace čaker
klimakterium, přechod
akupresurní body
přechod, klimakterium
aromaterapie

Aromaterapie

aromaterapii můžete vybírat z rostlin náležejících Luně a Jupiteru. Růže a šalvěj jsou analogické oběma planetám, neměly by proto ve vašich směsích chybět. Doplnit je můžete silně aromatickými bylinami, jako jsou máta, zimolez nebo meduňka.

menopauza

zpět na LÉČITELSKOU PORADNU              

obrázky: pixabay.com a J.C.Brinar

Updated: 9.5.2024 — 16:18