Klouby – celostní léčebná kůra

klouby
podívejte se na video

Klouby jsou součástí opěrné soustavy. Představují pohyblivé spojení kostí. Kromě kostí je kloub tvořen také kloubní chrupavkou, kloubní tekutinou a kloubním pouzdrem. K běžným onemocněním kloubů patří zánět (artritida), úbytek kloubní chrupavky (artróza), neinfekční metabolické záněty jako revmatická artritida (revma) nebo dna. Komplexní léčebnou kůru na onemocnění kloubů sestavenou z mnoha léčitelských disciplín, najdete ve videu.

klouby

bolesti, otoky, kloubů
bylinky na klouby

Byliny

Bylin máte na výběr mnoho. Na obrázku jsou roztříděné podle typu onemocnění. K silným kloubním bylinám patří zejména túje, tužebník, turanka, vřes, židovská třešeň a v případě artrózy také konopice a přeslička. Můžete si z nich připravovat klasické nebo homeopatické tinktury, čaje nebo masti či obklady. Jak s bylinami pracovat, vhodně je kombinovat a vytvářet kvalitní léčebné směsi, najdete ve videu zde.

klouby

artróza, artritida
nerosty a jejich esence

Nerosty

I nerosty jsou v tabulce tříděné podle kloubních onemocnění. Máte jich poměrně hodně na výběr. Nemáte-li s používáním nerostů k léčebným účelům zkušenosti, použijte z počátku intuici, nebo kyvadlo. Léčivé nerostné esence si připravujte ve větším množství, aktivujte slunečním nebo měsíčním světlem podle příslušnosti nerostu k živlu a užívejte několikrát denně po deseti kapkách.

klouby

oteklé, bolavé, klouby
barevná terapie

Léčení barvami

Hlavní léčivou barvou na onemocnění kloubů je fialová, která působí na celou kosterní soustavu. Podpořit ji můžete zejména v případě revmatismu modrou, která je zároveň univerzální léčebnou barvou, a případně i zelenou, která tlumí zánětlivé stavy. Vhodná je meditativní práce s barvami a v případě modré a fialové i použití barevných svítilen. Zelené světlo nepoužívejte. Tato forma aplikace barevné terapie je značně intenzivní a zelená barva podporuje růst, a to i útvarů, které nechceme. Proto to s ní nepřehánějte.

klouby
harmonizace čaker

Čakry

Opěrná soustava jako celek je pod vlivem sedmé čakry. Analogické prostředky k její harmonizaci najdete v tabulce. na obrázku. Věnujte také pozornost případným duševním projevům dysfunkce této čakry, jako je plachost nebo sebepodceňování. Pracujte s nimi v meditacích i v běžném životě zároveň s harmonizací činnosti samotné čakry. Je to princip zpětné vazby. Čakra ovlivňuje duševní i tělesný zdravotní stav a ty zase působí na činnost čakry.

klouby
astrologická aromaterapie

Aromaterapie

Kosterní soustava je ovlivňována saturnským typem energie. K aromaterapii doporučuji ze saturnských rostlin svlačec, zemědým, cesmínu, konopí (raději technické), diviznu, břečťan, nadzemní části kostivalu, chrpu nebo kmín. Řada rostlin saturnských rostlin je více či méně toxická. Patří sem třeba i blín nebo bolehlav. Buďte při práci s nimi proto opatrní a neužívejte je vnitřně.

Akupresura

S bolestivými stavy spojenými s artrózou nebo zánětem kloubů vám pomůže akupresura. Při akutním zánětu mohou být některé akupresurní body velmi citlivé, až bolestivé již při pouhém jemném doteku. Akupresuru proto aplikujte opatrně podle míry citlivosti každého bodu.

artróza, artritida, dna, revma,, regma, reuma, revmatismus, oteklé, bolavé, klouby, bolesti kloubů
akupresurní body
klouby, artróza, artritida, dna, revma,, regma, reuma, revmatismus, oteklé, bolavé, klouby, bolesti kloubů
akupresurní body

Zpět na LÉČITELSKOU PORADNU                                                         

obrázky na stránce: pixabay.com a J.C.Brinar

Updated: 9.5.2024 — 16:18