Astma – celostní léčebná kůra

astma
podívejte se na video

Astma je chronické onemocnění dýchacích cest. K typickým příznakům patří křeče svalstva průdušek a dočasné zúžení (obstrukce) průdušek, v jejichž důsledku dochází k dušnosti, sípání a svíravému pocitu na hrudi.

Video popisuje ucelenou léčebnou kůru na astma, sestavenou z postupů lidového léčitelství a alternativní medicíny.

Vyberte si metody, které považujete za vhodné, nebo použijte kůru tak, jak je vytvořená. Žádný z postupů nevylučuje použití dalších léčebných prostředků a není v rozporu s žádným další typem terapie.

astma

astma, průdušky, dušnost
bylinky na astma

Byliny

Začneme klasikou. Léčivé byliny jsou obvykle tím prvním, po čem v lidovém léčitelství sáhneme. V případě astmatu můžete vybírat ze široké škály bylin, které se hodí k rozmanitým formám úpravy. Můžete si připravit nálev z kopretiny, zimolezu, devětsilu a jablečníku, odvar z bukvice, podbělu a měsíčku, inhalaci z dobromysli nebo si v bytě pěstovat eukalyptus.

astma

astma, průdušky, dušnost
nerosty a jejich esence

Nerosty

Účinky bylin můžete vhodně podpořit použitím nerostů. Z tabulky na obrázku je patrné, že i v této oblasti máte z čeho vybírat. Nerost můžete nosit u sebe například jako přívěsek, nebo si z něj připravit jemně vibrační esenci. Kámen vložte do 0,5 litru vody ve skleněné nádobě a po dobu několika hodin nechte esenci aktivovat slunečním nebo měsíčním světlem, podle toho, kterému ze živlů kámen přísluší. Takto připravenou esenci popíjejte během dne po doušcích.

astma

dušnost, průdušky, plíce
harmonizace krční čakry

Čakry

Celá dýchací soustava spadá do sféry vlivu páté čakry, která se nachází v oblasti hrdla. Harmonizace její činnosti by proto neměla ve vaší komplexní léčebné kůře chybět. V tabulce na obrázku najdete vhodné analogie, kterými můžete na čakru působit.

Zároveň se zamyslete, zda se u vás neprojevují i některé duševní příznaky disharmonie páté čakry, jako je řečová neobratnost, dogmatismus, konzervativnost nebo touha po moci. Zdokonalováním sebe sama ovlivňujete činnost čakry a tím léčíte tělesný problém.

astma

dušnost, průdušky, plíce
astrologie a magie k léčení

Špetka magického koření

Máte-li otevřenou mysl, můžete do svého léčení zapojit i některé postupy z oblasti magie. Například bylinné směsi budou mnohem účinnější, budou-li to zároveň vyvážené směsi živlů. Měsíček je analogický Ohni, podběl Vodě, Kopretina Vzduchu a zimolez Zemi. Můžete si připravit osobní léčebný symbol, zkombinovat ho s nosičem energie a vytvořit tak léčebný amulet nebo svíci přímo vám na míru.

Všechny prostředky, které použijete, budou lépe fungovat, když je připravíte ve správnou dobu. Astma spadá do sféry vlivu Blíženců a tudíž i jejich vládnoucí planety Merkur. S přípravou svých léčebných prostředků tedy počkejte například na dny, kdy bude Luna ve znamení Blíženců nebo na středu, která je pod vládou Merkura. Blíženci i Merkur analogicky odpovídají živlu Vzduch. To můžete promítnout do složení vaší bylinné směsi a zvýšit v ní podíl kopretiny, která je rostlinou Vzduchu.

dušnost, průdušky, plíce

Léčení barvami

Barvy léčí. V případě astmatu použijte modrou ve všech jejích odstínech. Je to univerzální léčebná barva, která v duševní oblasti podporuje klid a vyrovnanost a v oblasti tělesné působí na celou řadu orgánů a nemocí, včetně dýchací soustavy a astmatu.

Meridiány

Máte-li astma, tak nebude překvapením blokáda na dráze meridiánu plic, kterou můžete uvolnit buď mentálně v meditativním stavu nebo použít takzvané vedení meridiánu nerostem. V našem případě by se ideálně hodil bílý korál, který je vhodný k léčbě astmatu a zároveň svou bílou barvou koresponduje se samotným meridiánem.

astma, průdušky, plíce, dušnost
barevná terapie
astma, průdušky, plíce, dušnost
meridián plic

Akupresura

Velmi vám pomůže akupresura. Její účinky se dostavují okamžitě, zejména když ji použijete v rámci celostní léčebné kůry. Na astma můžete působit pomocí čtyř akupresurních bodů, z nichž každý stlačte zhruba na 30 vteřin. Čtvrtý bod nejlépe najdete, položíte-li si ruku na stůl dlaní vzhůru.

astma, dušnost, průdušky, plíce
akupresurní body

dušnost, průdušky, plíce

zpět na LÉČITELSKOU PORADNU

obrázky na stránce: J.C.Brinar a pixabay.com

Updated: 30.5.2021 — 20:12