Vysoký tlak – celostní léčebná kůra

vysoký, krevní, tlak, hypertenze, srdce, cévy, kornatění
podívejte se na video

Vysoký tlak (hypertenze) postihuje zhruba 20% světové populace. Horní hranice normálního krevního tlaku byla v posledních dvou desetiletích několikrát posunuta. Z původní, po léta uznávané hodnoty 120/90 torr, na dnešní 140/90 torr. Překračuje-li váš krevní tlak měřený v klidu dlouhodobě tuto hodnotu, pak lze hovořit o hypertenzi. V 95% případů není známa příčina tohoto onemocnění. Ve zhruba 5% případů je hypertenze důsledkem jiného onemocnění, jako například nemocí ledvin, nadledvin, chorob srdce, diabetu nebo deprese.

V průběhu celostní léčebné kůry si tlak pravidelně (alespoň dvakrát denně) měřte. Některé prostředky – zejména byliny a akupresura – jsou velmi intenzivní a mohou způsobit velmi rychlý nástup poklesu krevního tlaku.

vysoký, krevní, tlak,

vysoký, krevní, tlak, hypertenze, srdce, cévy, kornatění
bylinky na vysoký tlak

Byliny

Silnými bylinami v této oblasti jsou hloh a jmelí. Doporučuje se jejich kombinace s meduňkou a šišákem bajkalským.

Velice účinnou a rychle působící směsí je macerát ze dvou dílů květů a listů hlohu, po jednom dílu nati brčálu a listů jmelí a po půl dílu nati meduňky a saturejky.

Směs nechte přes noc louhovat ve studené vodě při pokojové teplotě. Přeceďte a podávejte 3x denně šálek po dobu zhruba jednoho měsíce. Po dobu užívání tlak každý den kontrolujte a při jeho poklesu udělejte týdenní přestávku.

vysoký, krevní, tlak,

Nerosty

Nerostné esence na vysoký tlak připravujte ve větším množství, konzervujte alkoholem v poměru zhruba 10:1 a užívejte dlouhodobě 10-15 kapek 4x denně. Účinky esence podpořte talismanem ze stejného nerostu, který budete nosit stále u sebe. Přehled vhodných nerostů najdete v tabulce na obrázku. Vybírejte intuitivně nebo pomocí kyvadla.

Léčení barvami

Kbarevné terapii se v případě vysokého tlaku hodí zelená a modrá. S oběma barvami můžete pracovat meditativně a vyhledávat je ve svém okolí. K použití formou barevných svítilen se ovšem hodí pouze modrá. Zelená silně podporuje růst a toto její použití by bylo příliš prudké.

vysoký, krevní, tlak, hypertenze, srdce, cévy, kornatění

vysoký, krevní, tlak, hypertenze, srdce, cévy, kornatění
nerostné esence
vysoký, krevní, tlak, hypertenze, srdce, cévy, kornatění
barevná terapie

Čakry

Krevní tlak je pod vlivem první a současně i čtvrté čakry. V tabulkách na obrázku najdete vhodné analogie, kterými můžete jejich činnost harmonizovat. Jedná-li se ovšem ve vašem případě o vysoký tlak v důsledku jiného onemocnění, je třeba zaměřit se především na čakru, do jejíž sféry toto onemocnění spadá.

Akupresura

Akupresurních bodů, kterými můžete působit na vysoký tlak je několik. Kromě čtvrtého bodu se každý z nich vyskytuje dvojmo – zrcadlově na pravé a levé polovině těla. Pokud je to možné, stiskněte vždy oba zrcadlové body zároveň.

hypertenze, srdce, cévy, kornatění
harmonizace čaker
hypertenze, srdce, cévy, kornatění
akupresurní body

vysoký tlak

Aromaterapie

Krevní tlak je pod vládou znamení Lva. K aromaterapii proto volte rostliny příslušející tomuto znamení. Vhodná je zejména levandule, šeřík, heřmánek, hřebíček, kadidlovník, jalovec, rozmarýna, skořice a vavřín. Rostliny Lva nejlépe aplikujte formou kuřidel nebo vonných, sluncem aktivovaných olejů.

hypertenze, srdce, cévy, kornatění
astrologická aromaterapie

krevní, tlak, hypertenze, srdce, cévy, kornatění

zpět na LÉČITELSKOU PORADNU

obrázky na stránce: pixabay.com a J.C.Brinar

Updated: 30.5.2021 — 20:12