Nervy – celostní léčebná kůra

nervy, nervozita, deprese, úzkost, stres, nervové problémy, nespavost
podívejte se na video

Nervy jsou částí nervové soustavy spolu s mozkem a míchou. Protkávají celé tělo a spolu s hormonálním systémem řídí veškeré jeho činnosti. Řekneme-li „mám nervy“, nemáme ovšem obvykle na mysli nervy jako takové, ale spíše psychické obtíže nervového původu, jako je nervozita, úzkost, stres nebo dokonce deprese. Než začnete s léčitelskou kůrou, zamyslete se, zda Vaše obtíže nemají příčinu ve Vašem okolí. Vnější příčiny je vždy snadnější odstranit, než ty vnitřní.

nervy

nervy, nervozita, deprese, úzkost, stres, nervové problémy, nespavost
byliny a bylinky

Byliny

K léčení nervových obtíží se hodí celá řada bylin. Silnými nervovými bylinami jsou kozlík lékařský a třezalka tečkovaná. Bývají základem většiny nervových směsí a mohou být užívány i samostatně. Kozlík je ke koupi v podobě kozlíkových kapek vhodných při stresu, nervozitě a úzkosti. Třezalku můžete použít například v uklidňujícím čaji proti depresím:

Smíchejte 2 díly nati dobromysli, 1 díl nati třezalky, 1 díl listu pelargónie, ½ dílu vřesových květů a ½ dílu listů vrbky úzkolisté. Čaj připravte jako nálev a dopřejte si 3 šálky denně.

nervy

nervy

nervy
nerosty a jejich esence

Nerosty

Zvolený nerost vložte do nádoby s vodou a podle příslušnosti k živlu aktivujte slunečním nebo měsíčním světlem po dobu několika hodin. Tinkturu připravte ve větším množství, konzervujte ji alkoholem v poměru cca 10:1 a užívejte zhruba 20-25 kapek 3x-4x denně. Její účinky můžete podpořit talismanem ze stejného nerostu, který budete nosit stále u sebe.

nervy

nervozita, úzkost, deprese
barevná terapie

Léčení barvami

K léčení nervů se hodí mnoho barev. Dominantní mezi nimi je fialová, jejíž účinky můžete zesílit použitím šedé. S oběma barvami můžete pracovat meditativně formou prodýchávání nebo vizualizace barvy, fialovou navíc použít v podobě barevného světla. Šedá je vhodná k dlouhodobému působení například jako součást oblečení. ———————————————-

nervy

nervozita, úzkost, deprese, nespavost
uvolnění meridiánu

Meridiány

Celá nervová soustava je pod vlivem řídícího meridiánu. Ten je v plné aktivitě neustále, tedy 24 hodin denně. Lze na něj působit pomocí analogických prostředků, které najdete v tabulce na obrázku, nebo meditativně. Další možností je takzvané vedení dráhy nerostem. K tomu nejlépe použijte fialový fluorit, který svou barvou koresponduje se samotným meridiánem, s nervovou soustavou i se sedmou (korunní) čakrou.

nervozita, deprese, úzkost, nespavost
harmonizace čaker

Čakry

V případě nervových obtíží, je třeba vzít v úvahu činnost sedmé a šesté čakry. Na kterou z nich se máte soustředit především, můžete podle výrazných vlastností.

Dysfunkce šesté čakry se projevuje přecitlivělostí (obzvláště v sociálních interakcích), paranoidními sklony a obtížemi se vyjádřit a projevit, které souvisí s nedostatečnou asertivitou.

Dysfunkční sedmá čakra přináší pocit méněcennosti, emoční frustrací a snahu ji kompenzovat popularitou, dále extrémní sebekritičnost, sebepodceňování a snižování významu vlastních úspěchů.

nervy, aromaterapie
astrologická aromaterapie

Aromaterapie

Nervová soustava je pod vládou planety Merkur. K aromaterapii proto volte rostliny analogické této planetě. Vhodná je zejména šalvěj, ibišek, třezalka, levandule, anýz, čekanka, dobromysl nebo řebříček. Rostliny této skupiny aplikujte nejlépe formou kuřidel nebo vonných tyčinek. V případě silně aromatických rostlin, například levandule, můžete použít i vonné polštářky.

nervozita, úzkost, deprese, nervová labilita
akupresurní body

Akupresura

Akupresura vám pomůže okamžitě, zejména při depresích, úzkostech nebo stavech paniky. Vhodná je kombinace akupresury s aromaterapií.

zpět na LÉČITELSKOU PORADNU                                            

obrázky na stránce: J.C.Brinar a pixabay.com

Updated: 30.5.2021 — 20:12