Ledviny – celostní léčebná kůra

ledviny

Ledviny jsou párový orgán uložený v bederní oblasti. Jsou základem a součástí vylučovací soustavy a plní jedinou funkci. Zbavují tělo odpadních látek vznikajících metabolickými procesy. Neustále filtrují krev a tvoří moč. Spolu s odpadními látkami tak odchází z těla i voda. Základním způsobem, jak podporovat a chránit ledviny je proto známé dodržování pitného režimu, který představuje denní příjem vody v množství cca 2,5 litru.

Video vám představí komplexní léčebnou kůru, která se zabývá možnostmi alternativní medicíny a lidového léčitelství k léčení a podpoře správné činnosti ledvin. Můžete ji použít tak, jak je vytvořená, vybrat si z ní jen některé postupy nebo její pomocí podpořit každý další způsob terapie, který si pro sebe zvolíte.

ledviny

ledviny, onemocnění, nemoci, zánět, ledvin, močové, ledvinové, kameny, kaménky, ledvinová kolika
bylinky na ledviny

Byliny

Na ledviny působí celá škála rostlin. Abyste se v jejich množství neztratili, budujte své směsi kolem silných bylin. Pro samotné ledviny je silnou bylinou celík zlatobýl. Pro ledvinové a močové kaménky jsou to lomikámen a nepatrnec. Pro celou vylučovací soustavu (ledviny a močové cesty) jsou silnými bylinami bříza, celík, medvědice, vrbovka, vřes a židovská třešeň.

Můžete také sáhnout po osvědčených a bylinkáři hojně doporučovaných směsích. Nabízí se například ledvinový čaj z pěti dílů celíku zlatobýlu, tří dílů svízele syřišťového a dvou dílů květů hluchavky – nejlépe žluté. Směs připravte jako nálev a podávejte 3x až 4x denně čtvrt litru.

ledviny

ledviny, onemocnění, nemoci, zánět, ledvin, močové, ledvinové, kameny, kaménky, ledvinová kolika
nerosty a jejich esence

Nerosty

Stejně jako byliny i nerosty můžete vybírat podle problému, který chcete léčit a dále s nimi pracovat podle jejich příslušnosti k živlům. Z tabulky na obrázku je patrné, že silným ledvinovým nerostem je nefrit, který můžete použít k léčbě všech typů ledvinových nemocí a obtíží. Nefrit náleží živlu Voda, jemně vibrační esenci z něj proto aktivujte měsíčním světlem, nejlépe za úplňku. Esenci si připravujte na každý den čerstvou v množství cca 0,75 litru, rozdělte do tří dávek a během dne vypijete.

ledviny

onemocnění, nemoci, zánět, ledvin, močové, ledvinové, kameny, kaménky, ledvinová kolika
meridián ledvin

Meridiány

Meridián ledvin začíná na chodidle a stoupá vzhůru až ke klíční kosti. K jeho pročištění a uvolnění blokád můžete použít například aromaterapii z pomerančové kůry nebo další analogie, které najdete v tabulce na obrázku. Dále je možné pracovat s meridiánem meditativně nebo pomocí nerostů, v tomto případě se k vedení dráhy meridiánu nejlépe hodí černý jadeit, který je vhodný k léčbě ledvin a černou barvou koresponduje s meridiánem.

Je-li blokáda v meridiánu ledvin, tak lze předpokládat, že vznikla disharmonií předcházejícího meridiánu močového měchýře nebo způsobila problém na navazujícím meridiánu oběhu. Věnujte proto pozornost i těmto dvěma drahám.

onemocnění, nemoci, zánět, ledvin, močové, ledvinové, kameny, kaménky, ledvinová kolika
harmonizace druhé čakry

Čakry

Ledviny spadají do sféry vlivu druhé čakry, která se nachází v úrovni bederní páteře. Do vaší komplexní kůry proto nezapomeňte zahrnout harmonizaci činnosti této čakry. Vhodné korespondence (analogie) najdete v tabulce na obrázku. V duševní oblasti se disharmonie druhé čakry projevuje zvýšenou arogancí a pýchou, paranoidními sklony, sobectvím a přehnaným sebevědomím. Pracujte proto meditativně i v každodenním životě na zvládnutí těchto vlastností, aby ony neovládaly Vás.

ledviny, onemocnění, nemoci, zánět, ledvin, močové, ledvinové, kameny, kaménky, ledvinová kolika
astrologické korespondence

Analogie

Zabrousíme-li do oblasti magie, astrologie a korespondenčních vztahů, zjistíme, že ledviny jsou zároveň pod vládou Venuše a Marsu. Obecně platí, že u žen převažuje vliv Venuše a u mužů vliv Marsu, ale co je obecné, to nemusí platit zrovna pro Vás. Prohlédněte si proto obě tabulky analogií na obrázku, porovnejte je se svým zdravotním stavem a dominantními duševními vlastnostmi. Která z tabulek představuje větší shodu, v té potom hledejte prostředky například k aromaterapii nebo výrobě amuletů.

Akupresura

Že jste správně našli akupresurní bod si ověříte jeho stlačením. I při mírném tlaku jsou akupresurní body výrazně citlivější než jejich okolí.
Nezapomeňte na dvojité zrcadlové umístění akupresurních bodů. Pokud je to možné, stlačte vždy oba body zároveň.

Léčení barvami

K posílení barvy v každodenním životě se kromě meditativní práce s barvou a volbou oranžového oblečení a doplňků skvěle hodí i barevné svítilny, které vám umožní vystavit se barevnému světlu v barvě, kterou si zvolíte, přičemž si můžete třeba číst nebo sledovat televizi. Nepřekračujete ovšem 15 minut světelné terapie denně.

onemocnění, nemoci, zánět, ledvin, močové, ledvinové, kameny, kaménky, ledvinová kolika
akupresurní body
onemocnění, nemoci, zánět, ledvin, močové, ledvinové, kameny, kaménky, ledvinová kolika
barevná terapie

zpět na LÉČITELSKOU PORADNU

obrázky na stránce: J.C.Brinar a pixabay.com

Updated: 30.5.2021 — 20:12