Imunita – léčitelská poradna

imunita, zdraví, léčitelství, alternativní, čínská, východní, medicína, byliny, bylinky, houby
podívejte se na video

Imunita neboli obranyschopnost je zajišťována imunitním systémem, který je tvořen různými typy bílých krvinek, z nichž každý typ se stará o imunitu jiným – specifickým – způsobem. Bílé krvinky vznikají v kostní dřeni, pohybují se a své funkce plní v krevním řečišti. Mají ovšem i schopnost vystoupit mimo cévní systém do mezibuněčného prostoru. Významnou roli v životě a fungování bílých krvinek hrají mízní (lymfatické) uzliny, slezina a brzlík.

iD

iD

Kliknutím na obrázek spustíte video, které vám názorně představí celostní léčebnou kůru k podpoře správného fungování imunitního systému. Všechny postupy spadají do oblasti lidového léčitelství a alternativních léčebných postupů, můžete je vzájemně kombinovat a podpořit jimi jakoukoli další formu terapie, kterou pro sebe uznáte za vhodnou.

iD

imunita, zdraví, léčitelství, alternativní, čínská, východní, medicína, byliny, bylinky, houby
byliny, bylinky, houby

Byliny na imunitu

Imunitní systém je záležitostí celého těla a nemá jediné centrum, na které by bylo snadné se v léčbě zaměřit. Proto není příliš mnoho bylin, kterými lze imunitu podpořit. Na výběr máte houby šii-take a lesklokorku, která je známá pod názvem reishi. Z bylin můžete použít třapatku, turanku a sadec.

Známá a doporučovaná je kombinace na detoxikaci a podporu imunity, která zahrnuje denně 1 plodnici šii-take po dobu 15 dnů a k tomu 3krát denně hrnek nálevu z dobromysli, vřesu a rdesna ptačího.

obranyschopnost

Přehled léčivých bylin a jejich použití v léčitelství – OTEVŘÍT PDF

Přehled léčivých bylin a jejich lékových úprav – OTEVŘÍT PDF

obranyschopnost

imunita, zdraví, léčitelství, alternativní, čínská, východní, medicína, byliny, bylinky, houby
nerosty na imunitu

Nerostné esence

Z tabulky si vyberte vhodný nerost a připravte si z něj esenci. Kámen vložte do nádoby s vodou a podle příslušnosti k živlu, kterou najdete také ve videu, aktivujte buď slunečním nebo měsíčním světlem po dobu několika hodin. Tinkturu připravte ve větším množství, konzervujte ji alkoholem v poměru cca 10:1 a užívejte zhruba 20 kapek 3x-4x denně. Její účinky můžete podpořit talismanem ze stejného nerostu, který budete nosit stále u sebe.

obranyschopnost

obranyschopnost

Léčení barvami

Imunitu můžete posílit pomocí dvou barev – žluté a růžové. S oběma barvami můžete pracovat meditativně takzvaným prodýcháváním nebo vizualizací barvy, dále také prostřednictvím barevných svítilen nebo je vyhledávat ve svém okolí.

Aromaterapie

aromaterapii můžete použít šalvěj, čekanku, mátu, pampelišku, jahodník, zimolez a červenou růži. Rostliny této skupiny aplikujte nejlépe prostřednictvím aromalampy. V případě zimolezu a červené růže můžete použít i vonnou tyčinku.

imunita

imunita

imunita, zdraví, léčitelství, alternativní, čínská, východní, medicína, byliny, bylinky, houby, čakra, čakry
harmonizace čaker

Čakry

Imunita je pod vlivem čtvrté čakry. Analogické vztahy k její podpoře najdete v tabulce. Zároveň se zamyslete nad tím, zda se ve vašem životě neprojevují i některé duševní příznaky oslabení této čakry, jako je emoční labilita, nejistota, úzkostlivost nebo slabá vůle. I na nich můžete začít pracovat. Jedná se o zpětnou vazbu a nezáleží na tom, ze kterého konce začnete svůj problém řešit. Všechny postupy se vzájemně podpoří.

imunita

imunita

imunita, zdraví, léčitelství, alternativní, čínská, východní, medicína, byliny, bylinky, houby
akupresura

Akupresura

Akupresuru můžete v případě imunity použít jako podpůrný prostředek, ideálně v kombinaci s aromaterapií.  Akupresuru aplikujte prostřednictvím přiměřeného tlaku na akupresurní bod po dobu cca 30 vteřin jednou až dvakrát denně po dobu minimálně jednoho týdne. Nezapomeňte, že akupresurní body se většinou vyskytují v zrcadlově umístěných párech. Pokud je to možné, stlačte vždy oba párové body zároveň.

imunita

zpět na LÉČITELSKOU PORADNU

obrázky na stánce: J.C.Brinar a pixabay.com

Updated: 7.3.2019 — 19:27