Imunita – celostní léčebná kůra

imunita, obranyschopnost
podívejte se na video

Imunita neboli obranyschopnost je zajišťována imunitním systémem, který je tvořen různými typy bílých krvinek, z nichž každý typ se stará o imunitu jiným – specifickým – způsobem. Bílé krvinky vznikají v kostní dřeni, pohybují se a své funkce plní v krevním řečišti. Mají ovšem i schopnost vystoupit mimo cévní systém do mezibuněčného prostoru. Významnou roli v životě a fungování bílých krvinek hrají mízní (lymfatické) uzliny, slezina a brzlík.

Kliknutím na obrázek spustíte video, které vám názorně představí celostní léčebnou kůru k podpoře správného fungování imunitního systému. Všechny postupy spadají do oblasti lidového léčitelství a alternativních léčebných postupů, můžete je vzájemně kombinovat a podpořit jimi jakoukoli další formu terapie, kterou pro sebe uznáte za vhodnou.

imunita

imunita, obranyschopnost, imunitní systém, posílení imunity
byliny, bylinky, houby

Byliny na imunitu

Imunitní systém je záležitostí celého těla a nemá jediné centrum, na které by bylo snadné se v léčbě zaměřit. Proto není příliš mnoho bylin, kterými lze imunitu podpořit. Na výběr máte houby šii-take, rezavec šikmý (čagu) a lesklokorku lesklou, která je známá pod názvem reishi. Z bylin můžete použít třapatku, turanku a sadec.

Známá a doporučovaná je kombinace na detoxikaci a podporu imunity, která zahrnuje denně 1 plodnici šii-take po dobu 15 dnů a k tomu 3krát denně hrnek nálevu z dobromysli, vřesu a rdesna ptačího.

imunita

imunita, obranyschopnost, imunitní systém, posílení imunity
nerosty na imunitu

Nerostné esence

Z tabulky si vyberte vhodný nerost a připravte si z něj esenci. Kámen vložte do nádoby s vodou a podle příslušnosti k živlu, kterou najdete také ve videu, aktivujte buď slunečním nebo měsíčním světlem po dobu několika hodin. Tinkturu připravte ve větším množství, konzervujte ji alkoholem v poměru cca 10:1 a užívejte zhruba 20 kapek 3x-4x denně. Její účinky můžete podpořit talismanem ze stejného nerostu, který budete nosit stále u sebe.

imunita

Léčení barvami

Imunitu můžete posílit pomocí dvou barev – žluté a růžové. S oběma barvami můžete pracovat meditativně takzvaným prodýcháváním nebo vizualizací barvy, dále také prostřednictvím barevných svítilen nebo je vyhledávat ve svém okolí.

Aromaterapie

aromaterapii můžete použít šalvěj, čekanku, mátu, pampelišku, jahodník, zimolez a červenou růži. Rostliny této skupiny aplikujte nejlépe prostřednictvím aromalampy. V případě zimolezu a červené růže můžete použít i vonnou tyčinku.

imunita, obranyschopnost, imunitní systém, posílení imunity
barevná terapie
imunita, obranyschopnost, imunitní systém, posílení imunity
aromaterapie
obranyschopnost, imunitní systém, posílení imunity
harmonizace čaker

Čakry

Imunita je pod vlivem čtvrté čakry. Analogické vztahy k její podpoře najdete v tabulce. Zároveň se zamyslete nad tím, zda se ve vašem životě neprojevují i některé duševní příznaky oslabení této čakry, jako je emoční labilita, nejistota, úzkostlivost nebo slabá vůle. I na nich můžete začít pracovat. Jedná se o zpětnou vazbu a nezáleží na tom, ze kterého konce začnete svůj problém řešit. Všechny postupy se vzájemně podpoří.

obranyschopnost, imunitní systém, posílení imunity
akupresurní body

Akupresura

Akupresuru můžete v případě imunity použít jako podpůrný prostředek, ideálně v kombinaci s aromaterapií.  Akupresuru aplikujte prostřednictvím přiměřeného tlaku na akupresurní bod po dobu cca 30 vteřin jednou až dvakrát denně po dobu minimálně jednoho týdne. Nezapomeňte, že akupresurní body se většinou vyskytují v zrcadlově umístěných párech. Pokud je to možné, stlačte vždy oba párové body zároveň.

zpět na LÉČITELSKOU PORADNU

obrázky na stánce: J.C.Brinar a pixabay.com

Updated: 30.5.2021 — 20:12