Kameny

nerosty

Jak objednat? Prostě mi napište, co se vám líbí 🙂
How to order? Just write me what you like.

Kontakt pro objednání a poradenství při výběru
Contact for ordering and selection advice:

Nabídka nerostů / Supply of minerals

jantar – amberjaspis – jasperopál – opal
achát – agatelabradoritmarkazit
ametyst, křišťál – amethyst, crystalchryzokol – chrysocollašperky – jewels

doprava a platba – shipping and payment

nerosty

Chryzokol / Chrysocolla

Jantar / Amber

nerosty

Jaspis – Jasper

nerosty

říční – riverpalmové kořeny – palm rootsčmeláčí – bumblebee
MaliganoIndo jaspis – Indo jasperčervený – red
růžový – pinkvícebarevný – polychrom

Vícebarevný jaspis / Polychrom jasper

Růžový jaspis / Pink jasper

Indo jaspis / Indo jasper

Jaspis Maligano

Červený jaspis – Red jasper

Říční jaspis drúzy – River jasper druses

nerosty

Palmové kořeny

nerosty

Čmeláčí jaspis / Bumblebee jasper

kámen, stone, mineral, nerost, nerosty, čmeláčí jaspis, cabochon, kabošon, bumblebee jasper, jasper, jaspis
cca 3*6 cm / 300 Kč / $ 13

Šperky – Jewels

nerosty

nerosty

Ametyst, křišťál – krystalický křemen
Amethyst, crystal – crystalline quartz

nerosty

Opál – Opal

černý – blackwelo
dřevitý – opalized wooddendritický – dendrite

Černý opál – Black opal

nerosty

Welo opál – Welo opal

nerosty

Dřevitý opál – Opalized wood

nerosty

Dendritický opál – Dendritic opal

nerosty

Achát – Agate

stéblový / tubeduhový / irisachátový korál / agatized coral
hroznový / grapefialový / purplepruhovaný / banded
mechový / mossdendritický / dendriteobláčkový / plume
mléčný / milkJava stonedřevitý / agatized wood

Dřevitý achát – Agatized wood

Dřevitý achát s mědí – Agatized wood with cooper

Kámen z Jávy – Java stone

Mléčný achát – Milk agate

Momentálně vyprodáno – Currently sold out

Stéblový achát – Tube agate

Obláčkový achát – Plume agate

Dendritický achát / Dendrite agate

nerosty

Momentálně vyprodáno / Currently sold out

Duhový achát / Iris agate

Achátový korál / Agatized coral

nerosty

Hroznový achát / Grape agate

nerosty

Pruhovaný achát – Onyx / Banded agate

Fialový achát – Purple agate

nerosty

Mechový achát – Moss agate

nerosty

nerosty

Labradorit

Momentálně vyprodáno / Currently sold out

nerosty

Markazit

nerosty

nerosty

nerosty

nerosty

Doprava a platba / Shipping and payment

Doprava / Shipping

Česká republika

Zásilkovna s doručením na výdejní místo ….. 54 Kč

Zásilkovna s doručením na adresu ….. 84 Kč

Platba / Payment

Předem na účet ….. zdarma
Bank to Bank …. free

Dobírka ….. 25 Kč

Platba dobírkou je možná pouze při zasílání v rámci ČR.
Cash on delivery is only possible when sending within the Czech Republic
.

Doprava do dalších zemí EU se řídí aktuálními cenovými tarify dopravních společností.

Transport to other EU countries is governed by the current price tariffs of transport companies.

O nerostech

nerosty, mineral, stone, gemstone, markazit, druse, drúza, red markazit, cabochon

Markazit

Vzniká z hydrotermálních roztoků na rudních žilách, často se krystaly markazitu ukrývají v hnědém uhlí. Jeho základem je chalcedon mléčné, šedé nebo žluté barvy, který vytváří klasické achátové vzory. V něm jsou rozptýlené stříbrně šedé nebo zlatavé oblasti železa. Když se na něj ale podíváte velmi pozorně a nahlédnete do jeho hlubin, uvidíte tam nádhernou modrou barvu.

Markazit zmírňuje duševní blokády, zejména citového charakteru a emoční vyhoření. Markazitová voda se užívá proti trávicím problémům, na podporu činnosti sleziny, jater a látkové výměny, k podpoře odstraňování toxinů.V magii či meditacích řeší témata sebepoznání a vědomí vlastní identity. Z markazitu si také můžete připravit ochranný amulet.Velmi zajímavou vlastností markazitu je, že dokáže unikátním způsobem propojit energie šesté a třetí čakry (třetí oko a solar plexus).

labradorit, nerosty, kameny

Labradorit

Kámen aury, intuice, meditace a vzpomínek. Usnadňuje nám návrat do dětství a tím umožňuje zpracovat bloky, které si s sebou často neseme po celý život.

Labradorit obsahuje četné příměsi, a proto má různobarevné zbarvení. Známý je zejména svými měňavě barevnými efekty. Hraje doslova všemi barvami duhy.

Proto je kamenem aury, kterou čistí, harmonizuje a posiluje. Chcete-li, aby vaše aura působila jako ochranný štít před každou negativní energií, která by snad zabloudila nebo dokonce byla vyslána vaším směrem, pak je labradorit kámen, který potřebujete. Obzvlášť ve tvaru srdíčka, který je sám o sobě pozitivním tvarovým zářičem.

Acháty

Stejně jako každý člověk i vzory achátů jsou jedinečné, neopakovatelné. Ačkoli achát náleží živlu Voda, rodí se ze žhavé lávy. Když zchladne a ztuhne lávová krusta, přijde na řadu křemen, který tvoří vrstvičky jemných krystalků jednu po druhé, jako letokruhy stromů nebo šupiny ryb. Acháty jsou vodní bytosti rodící se ze žhnoucího srdce Matky Gaiy.

Hroznový achát

Pro hroznový achát je typická „bublinkovitá“ struktura a třpyt. Třpytí se, když na něj dopadají paprsky slunce nebo i umělého světla. Většinou je fialový, někdy je tmavě zeleného nebo modrého zbarvení.

Malé kousky hroznového achátu v přírodním tvaru o velikosti cca 1,5 – 3 cm jsou vhodné do šperků. Samostatně do prstenů, více kousků vytvoří krásný a netradiční náramek či náhrdelník. Větší kusy vyniknou jako nádherné nepřehlédnutelné solitéry.

kámen, mineral, stone, nerost, nerosty, mechový achát, moss agate, cabochon, kabošon, achát, agate

Mechový achát

Mechové acháty jsou různobarevné nerosty, které mají jedno společné, a to světlounce modrý chalcedon tvořící jejich podstatu.

Chalcedon se mísí s vrostlicemi (dendrity) zemitých barev, které svými tvary připomínají mech. Tímto jedinečným způsobem tak mechový achát propojuje energii páté (hrdelní) čakry Višúddha s energií čakry první (kořenové) Múládhára, která je centrem hadí síly, základu života.

achát, agate, banded abate, onyx, kabošon, cabochon, nerost, mineral, stone, kámen, nerosty

Pruhovaný achát

Světlý onyx kombinuje typicky zemité barvy, které nás propojují se Zemí a přírodou.

Posiluje vůli k životu, vědomí vlastní identity, pud sebezáchovy, důvěru ve vlastní schopnosti, odvahu a vytrvalost. Učí přímosti a asertivitě, zvládání nepříznivých okolností a nepříjemných situací. Podporuje schopnost racionálně přijmout kritiku bez pocitu ukřivděnosti. Rozvíjí koncentraci, logiku a racionální myšlení.

Jaspis

Jaspis je jednou z mnoha variet křemene (SiO2). Nachází se někde mezi krystalickým křemenem, jakým je třeba křišťál nebo ametyst a amorfním křemenem, jakým je achát. Jaspis na první pohled vypadá, jako beztvarý (amorfní), ale ve skutečnosti krystaly tvoří. Jsou ovšem velice, velice drobné.

To mu dává jedinečné vlastnosti. Krystalické odrůdy křemene nesou vždy výraznou, specifickou energii, která může v některý případech působit až moc razantně. Amorfní křemen se zase vyznačuje energií velmi jemnou, která se hodí na dlouhodobé působení.

Jaspis díky svým drobným krystalkům nese energii dost jemnou na to, aby se hodil k dlouhodobému užívání a zároveň dostatečně důraznou, abychom jím mohli ovlivnit akutní situace.

kameny, minerál, nerost, nerosty, palmové kořeny, palm roots, černý nerost, cabochon, kabošon

Palmové kořeny – jaspis

Kořeny dávno mrtvých stromů jsou postupně prostoupeny beztvarým křemenem (achát, chalcedon, jaspis) a původní organická hmota je tak zcela nahrazena minerálem. Ovšem struktura a kresba kořenů zůstává zachována.

Černá barva v kontrastu se světle béžovou, která kreslí rozmanité obrazy podněcující fantazii. Do toho ostrůvky úžasně azurově modré barvy.

Palmové kořeny jsou nerosty živlu Země. Témata, která vám pomohou řešit jsou proto zemského charakteru. Pomohou vám stát oběma nohama na zemi i v situacích, kdy se intenzivně otevíráte duchovnímu světu. Poskytnou vám pevné ukotvení. Budou vás učit, jak pracovat s chybou jako nástrojem osobního pokroku. Uvědomíte si, že máte právo dělat v životě chyby a získávat z nich poučení.

Posílí také vaši paměť a soustředěnost, odvahu a vytrvalost. V meditacích vám pomohou pomíjet vtíravé myšlenky.

Opál

Opál je odrůda křemene, která ve svém chemickém složení obsahuje vysoký podíl molekul vody. Díky tomu netvoří krystaly. Patří k takzvaným amorfním čili beztvarým nerostům.živel Voda v kombinaci s křemenem dává opálu jedinečné léčitelské i magické vlastnosti. Například zvýrazňuje charakterové vlastnosti. Proto chcete-li někoho opravdu poznat, kupte mu opál.

V léčitelství můžete opál použít ke zrychlení látkové výměny, a tedy k detoxikaci organismu, harmonizuje také srdeční rytmus, opálová voda je vhodná k léčbě všech nemocí krve a použitá zevně regeneruje a čistí pleť, proto ji můžete použít například k léčbě akné.

V meditacích a magii použijte opál zejména k práci s emocemi. Opál promlouvá přímo k našemu charakteru a hlavním povahovým rysům. Jeho pomocí můžete zesílit kladné vlastnosti a záporné dostat pod kontrolu a pracovat s nimi, abyste jim porozuměli. Ale může to být i naopak. Opál nerozlišuje. Záleží na vás, kterou svou stránku chcete zvýraznit. Modrý opál navíc zlepšuje náladu a celkový duševní stav.

kámen, stone, nerost, mineral, achát, agate, korál, coral, fosilní, fossilized, kabošon, cabochon, nerosty

Achátový korál

Achátové korály vznikají prostoupením a vyplněním schránek korálů achátem. Jde proto o korál a achát v jednom, což skýtá unikátní kombinaci energií pro účely meditační, léčitelské i magické.


Hlavní energií korálů je Ochrana, achát jim propůjčuje energii Odvahy a Vůle k Životu. Korály se používaly už v době kamenné a staří Egypťané je vkládali do hrobů na ochranu zesnulého a jeho bezpečnou cestu do posmrtného života.


Korály osvobozují od negativních myšlenek, představ a pocitů. Působí tak preventivně proti vzniku depresivních nálad a stavů. Směrují nás k pozitivnímu myšlení a cítění a posilují inteligenci. S jejich pomocí zvládneme uspořádat nepořádek v hlavě a vyhneme se tak chaotickému myšlení, které obvykle vede k pokřivenému pohledu na svět.

Růžová barva v korálu nese energii lásky, soucitu a sounáležitosti s celkem. Růžové korály také velmi pomáhají při meditacích, protože přinášejí vnitřní klid a harmonii. Fyzicky vyrovnávají nepravidelnou srdeční činnost, napomáhají očistě organismu a mírní bolesti končetin.

Chrysopras (také chryzopras)

Nejvíce ceněná odrůda chalcedonu. Název pochází z řečtiny (chrysos = zlatý). Jeho barva je zelená (jablkově, smaragdově, modravě, žlutě), ale zároveň zlatavá. Chrysopras patří mezi průsvitné nerosty, což znamená, že v tenké vrstvě propouští světlo. To dává jeho zlaté barvě ještě více vyniknout.

Přestože spadá zejména pod srdeční čakru, jeho zlatá barva ho váže i k čakře třetí. Má harmonizující vliv na celý organismus, stejně jako na nehmotná těla. Zlatavá záře chrysoprasu projasňuje všechna temná a chmurná zákoutí naší mysli – všechny pocity, obavy, potlačené strachy a traumata, beznaděj, smutek, všechny pohnutky a dokonce i činy.

Po tělesné stránce chrysopras pomáhá čistit organismus od toxinů, odstraňovat energetické blokády a obnovovat volné proudění energie Ki (Čchi). Reguluje krevní oběh a snižuje krevní tlak. Podporuje činnost jater a endokrinních žláz. Má vliv i na pohlavní orgány. Léčí prostatu a zánět varlat, u žen neplodnost (zejména je-li její příčinou infekce a zánět vejcovodů). Chrysoprasová voda (esence) použitá zevně léčí ekzémy, plísně a alergické vyrážky.

Chrysopras je analogický živlu Vzduch, znamení Vah a planetě Venuši. Jeho tématy proto jsou společenské vztahy všeho druhu, láska na všech jejích úrovních a hlavně propojení obojího. Chrysopras nám pomáhá naučit se nahlížet na všechny společenské interakce s láskou. To jednak přináší soucit a jednak umožní skutečný vhled do podstaty věcí a pochopení reality. Jestli chcete sundat klapky z očí a uvidět skrz Matrix, chrysopras je ten pravý průvodce pro vás.

fotografie na stránce: J.C.Brinar

Updated: 8.4.2021 — 2:26