Země

země, živly, meditace, jóga, východní, duchovní, zdraví, léčitelstvíŽivlová meditace Země

Pohodlně se usaďte a ponořte se do meditativního stavu. Nejste-li zvyklí meditovat, zůstaňte jen sedět, zavřete oči, uvolněte se, pomalu a klidně dýchejte a zklidněte své myšlenky. Až se budete cítit uvolněně, představte si hory. Sedíte na úbočí hory, vysoké hory jsou i všude kolem vás. Dovolte této představě, ať ve vás vyvolá pocit úžasu a úcty k ohromné síle a velkoleposti Země. Na vrcholcích hor je sníh, ale vám není zima. Sedíte na příjemné měkké trávě, která vás hladí do dlaní. Cítíte, jak vás země příjemně chladí. Položte se do trávy a nechte zemi, aby vás pomaloučku obklopila. Splýváte se zemí, stáváte se horou, ale nemáte strach, cítíte se příjemně a naprosto v bezpečí. Hora vás obklopuje, hýčká. Vy jste hora. Cítíte její mohutnost, sílu, která je nyní vaší silou, naplňuje vás.

Nyní si představte, jak se hora, která vás obklopuje, mění na zelené světlo. Je všude kolem vás. Stáhněte všechno toto světlo před sebe. Udělejte z něj kouli, která se vznáší před vámi zhruba v oblasti žaludku. S nádechem ji nechte projít vaším tělem a vnímejte ji ve svém středu. S každým dalším nádechem se zvětšuje, až vás kompletně vyplní. Jste nyní nádoba vyplněná zeleným světlem. Cítíte tíži Země. Uvědomte si tíhu svých nohou, rukou, celého těla. Jste Země.

Myšlenky, kterými můžete doprovázet svou představu: „Stávám se horou, jsem hora. Země je mou součástí, vyplňuje mé tělo, tvoří mé tělo. Cítím sílu a tíži zemského živlu. Jsem zakořeněný/á, jsem ukotvený/á. Jsem stabilní. Jsem Země. Já jsem.“

Nakonec stáhněte živel zpět do středu svého těla, nechte ho vystoupit před sebe a rozplynout.

Při různých obměnách a variacích na téma Země, můžete do meditace začlenit i zemské duchovní bytosti:

Gnómové – zemské duchovní bytosti 

Vyskytují se zejména v prostředí, kde se zemský živel projevuje ve své nejčistší podobě. Takovými místy jsou holé skály, jeskyně a v souvislosti s lidskou činností i hlubinné doly. Sférou jejich působnosti je hlavně rostlinná říše a nerosty.

Analogické vztahy k posílení zemské meditace

Během meditací můžete použít zelené a/nebo tmavě hnědé či černé svíce. Kolem nich nasypejte drobné kamínky, nejlépe různé polodrahokamy. Jako symbol použijte sluneční kříž – astrologický symbol Země.

Vykuřovací směs Země: 2 díly borového dřeva, několik kapek oleje z pačule, ½ dílu oddenku hadího kořene, ½ dílu zimolezu, ½ dílu borové pryskyřice, ½ dílu jehlic z cypřiše, ½ dílu šalvěje.
země, živly, živlová dýchání, meditace, východní, duchovní, čínská, alternativní, medicína, esoterika, magie

Podpořte živlové dýchání vhodnou aromaterapií, bylinami a nerosty.

země, živly, živlová dýchání, meditace, východní, duchovní, čínská, alternativní, medicína, esoterika, magie

Čtyřmi živly, jejich charakterem, živlovými meditacemi, analogickými vztahy a použitím v magii přírodní i rituální se podrobně, přehledně a srozumitelně zabývá UČEBNICE MAGIE.

zpět na ŽIVLOVÁ DÝCHÁNÍ                   předchozí: meditace VODY                   další: meditace VZDUCHU

Updated: 12.2.2019 — 18:27