Vzduch

vzduch, živly, meditace, duchovní, východní, zdraví, léčitelstvíŽivlová meditace: Vzduch

Začněte uvolněním a ponořením do meditativního stavu, stejně jako u ostatních živlových meditací. Až se budete cítit zcela uvolnění, představte si kolem sebe vzduch v pohybu. Všude kolem vás fouká vítr. Zpočátku je mírný. Čechrá vám vlasy, hladí vaši kůži, ševelí v korunách stromů, pohrává si se spadanými lístky. Postupně sílí a stává se prudkou vichřicí, která vás ale nijak neohrožuje. Jen kolem sebe pozorujte, jak vítr ohýbá stromy, žene po obloze mraky. Po chvíli nechte vítr roztočit. Udělejte z něj tornádo, jehož jste středem. Nechte se větrným vírem unášet stále výš a dovolte této představě, ať vás naplní radostí z volnosti, svobody, letu.

Nyní si představte, jak se vítr zklidňuje a mění na žluté světlo, které vás obklopuje, vyplňuje celou místnost. Stáhněte světlo před sebe, udělejte z něj kouli a nechte ho prostoupit do středu svého těla. Nechte živel rozptýlit se po celém vašem těle. Naplňte jím své paže a prociťujte jejich lehkost, stejně tak nohy, trup a nakonec krk a hlavu. Jste balónek, jste lehoučcí, absolutně nic vás netíží.

Myšlenky, kterými můžete doprovázet svou představu: „Jsem lehký/á, nic mě netíží. Jsem myšlenka, jsem intelekt. Jsem vánek, jsem hurikán. Obklopuji celý svět, jsem všude. Já jsem.“

Nakonec stáhněte živel zpět do středu svého těla, nechte ho vystoupit před sebe a rozplynout. Při různých obměnách a variacích na téma Vzduch, můžete do meditace začlenit i vzdušné duchovní bytosti:

Sylfy – vzdušné duchovní bytosti

Jinak také víly či elfové. Z beletrie je vám možná známo jejich označení „sličný lid“, protože se ve sličných podobách člověku zjevují. Vyskytují se na krásných a příjemných místech, jako jsou pěstěné zahrady, rozkvetlé louky a podobně. Sférou jejich působnosti jsou veškeré procesy související se vzduchem, ať už se jedná o počasí nebo třeba působení vzduchu na horniny či nerosty.

Analogické vztahy k posílení zemské meditace

Během meditací můžete použít žluté a/nebo zlaté svíce. Kolem nich nasypejte třpytky a flitry. Jako symbol použijte sedmicípou elfskou hvězdu neboli heptagram.

Vykuřovací směs Vzduchu: 2 díly akácie, 2 díly benzoe, 1 díl levandulových květů, 1 díl cedrového dřeva, ½ dílu máty, ½ dílu eukalyptových listů
vzduch, živly, živlová dýchání, meditace, duchovní, východní, čínská, alternativní, medicína, magie, esoterika

Podpořte živlové dýchání vhodnou aromaterapií, bylinami a nerosty.

vzduch, živly, živlová dýchání, meditace, duchovní, východní, čínská, alternativní, medicína, magie, esoterika

Čtyřmi živly, jejich charakterem, živlovými meditacemi, analogickými vztahy a použitím v magii přírodní i rituální se podrobně, přehledně a srozumitelně zabývá UČEBNICE MAGIE.

zpět na ŽIVLOVÁ DÝCHÁNÍ                                 předchozí: meditace ZEMĚ

Updated: 12.2.2019 — 18:27