Voda

voda, živly, meditace, východní, duchovní, zdraví, léčitelství, jógaŽivlová meditace: Voda

Uvolněte se, začněte meditaci. Představte si, že stojíte na břehu jezera. Voda vám omývá chodidla a příjemně chladí. Prociťte vlhkost a chlad. Nyní si představte, že pomalu vstupujete do jezera a voda stoupá stále výš. Pokračujte stále hlouběji, dokud se neponoříte celí včetně hlavy. Voda příjemně chladí a nijak vás neomezuje v dýchání. V souladu se svou představou prociťujte chlad a vlhkost stoupající svým tělem. Nakonec je celé vaše tělo vyplněné vodou. Můžete si ji představit jako kapalnou vodu nebo jako modré světlo. V celém těle vnímejte příjemný chlad.

Nyní stáhněte živel z celého těla do jediného bodu uprostřed svého těla a nechte vodu přemisťovat. Přelévejte ji střídavě do paží, nohou, trupu, hlavy. Vnímejte rozdíly v pocitech v částech těla kde živel je a kde ne. Představte si, jak vás očišťuje, léčí.

Myšlenky, kterými můžete doprovázet svou představu: „Jsem dravá řeka, Jsem klidná hladina. Jsem bouřící příboj. Jsem životodárný déšť. Jsem oceán bez hranic, bez konce. Obklopuji celou zemi. Jsem kolébka života, jsem Voda. Já jsem.“

Nakonec stáhněte živel zpět do středu svého těla, nechte ho vystoupit před sebe a rozplynout. Při různých obměnách a variacích na téma Voda, můžete do meditace začlenit i vodní duchovní bytosti:

Nymfy – duchovní bytosti živlu Voda

Z dalších názvů vám patrně nebudou neznámé rusalky, najády, sirény či mořské panny. Vyskytují se všude tam, kde najdeme „oživenou vodu“, tedy ne v zahradních bazénech nebo na plovárnách, ale v jezerech, mořích a řekách. Potřebují nejen vodu, ale i vodní rostliny a živočichy. Vodu čistou a živoucí, protože záležitosti vody, vodního života a bohatství, které ukrývá vodní svět, spadají do jejich působnosti.

Analogické vztahy k posílení meditace Vody

Během meditací můžete použít modré a/nebo stříbrné svíce. Kolem nich nasypejte mušličky a perleť. Jako symbol použijte dvojitou spirálu.

Vykuřovací směs Vody: 4 díly myrhy, 4 díly rozdrcených jeřabin, 1 díl jabloňového dřeva, ½ dílu heřmánkového květu, ½ dílu vřesových květů, ½ dílu meduňky
voda, živly, živlová dýchání, meditace

Podpořte živlové dýchání vhodnou aromaterapií, bylinami a nerosty.

voda, živly, živlová dýchání, meditace, duchovní, čínská, východní, alternativní, medicína, magie

Čtyřmi živly, jejich charakterem, živlovými meditacemi, analogickými vztahy a použitím v magii přírodní i rituální se podrobně, přehledně a srozumitelně zabývá UČEBNICE MAGIE.

zpět na ŽIVLOVÁ DÝCHÁNÍ                    předchozí: meditace OHNĚ                        další: meditace ZEMĚ

Updated: 12.2.2019 — 18:27