Oheň

oheň, živly, meditace, jóga, duchovní, východní, zdraví, léčitelstvíŽivlová meditace: Oheň

Začněte uvolněním a ponořením do meditativního stavu, stejně jako při ostatních živlových meditacích. Až se budete cítit zcela uvolnění, představte si kolem sebe Oheň. Celá místnost je v plamenech. Necítíte strach, ale radostné vzrušení, očekávání. Vnímáte živel jako příjemné teplo a jiskřičky na kůži. Slyšíte, jak plameny hučí a praskají, cítíte vůni páleného dřeva.

Nyní shromážděte všechen Oheň před své tělo v podobě malého plamínku nebo koule červeného světla a nechte ho prostoupit do středu svého těla. Podobně jako u živlu Voda nechte Oheň postupně naplňovat různé části svého těla, ale vyhněte se srdci a mozku. Kamkoli živel zrovna ve svém těle pošlete, prociťujte příliv energie a příjemné teplo. Představte si, jak vás očišťuje od všeho nepotřebného, škodlivého a tak vás léčí.

Myšlenky, kterými můžete doprovázet svou představu: „Jsem energie, jsem síla, jsem změna. Dávám teplo a světlo. Jsem zuřící požár. Ničím a vytvářím prostor novému. Jsem Oheň. Já jsem.“

Nakonec stáhněte živel zpět do středu svého těla, nechte ho vystoupit před sebe a rozplynout.

Při různých obměnách a variacích na téma Oheň, můžete do meditace začlenit i ohňové duchovní bytosti:

Salamandři – ohňové duchovní bytosti

Vyskytují se všude tam, kde je oheň, nehledě na to, jak nepatrný. Můžete je zahlédnout stejně tak v zuřícím požáru, jako v plameni svíčky. Vyskytují se i v činných sopkách a líbí se jim také elektřina, včetně blesků.

Analogické vztahy k posílení ohňové meditace

Během meditací můžete použít červené svíce v různých odstínech. Kolem nich nasypejte drobné úlomky zchladlých uhlíků a/nebo kousky lávy. Jako symbol použijte jednoduchý nákres plamenů.

Vykuřovací směs Ohně: 4 díly kadidlovníku, 2 díly rozdrcených jalovčinek, ½ dílu třezalky, ½ dílu dubového dřeva, ½ dílu květů měsíčku, několik lístků rozmarýnu
oheň, živly, živlová dýchání, meditace, duchovní, čínská, východní, alternativní, medicína, magie

Podpořte živlové dýchání vhodnou aromaterapií, bylinami a nerosty.

oheň, živly, živlová dýchání, meditace, duchovní, východní, čínská, alternativní, medicína

Čtyřmi živly, jejich charakterem, živlovými meditacemi, analogickými vztahy a použitím v magii přírodní i rituální se podrobně, přehledně a srozumitelně zabývá UČEBNICE MAGIE.

zpět na ŽIVLOVÁ DÝCHÁNÍ                    další: meditace VODY

Updated: 12.2.2019 — 18:27