Duchovní umění

Na webu věnovaném spiritualitě a léčitelství nesmí chybět duchovní umění. Proto jsem přidala stránku, jejíž obsah se bude proměňovat a přelévat jako vlny oceánu. Umělci zde budou představovat své obrazy, fotografie, nebo i užité umění, jakým jsou šperky. Některé práce budou na prodej, jiné jen vystavené pro potěchu oka a duše. Jedno však budou mít vždy společné: poselství přesahující rámec materialistického vidění světa.

V případě jakýchkoli dotazů nebo zájmu o nákup mě prosím kontaktujte.

     

Autoři

Lawani SundayJarin JoginLucie KlicperováHelena Tenorová
Iveta Hrabětová

obrazy, malba, duchovní umění, prodej, galerie

Iveta Hrabětová

www.paulinihri.cz

Tyto obrazy, které jsem malovala na přání, jsou již součástí poradenského centra Yggdrasil na Praze 4

Stíny

Médium: akryl na plátně
Velikost: 24×30 cm
Rok: 2020
Cena: 900 Kč

Tenhle obraz malovalo Slunce svými paprsky, které dopadaly na plátno přes clonu pnoucích květin a tvořily hru světla a stínů.

Iveta

Fialová

Médium: akryl na plátně
Velikost: 20×30 cm
Rok: 2020
Cena: 720 Kč

Vesmírná energie, temnota a světlo, Jin a Jang. Její neustálý tok a proměny. A člověk, který se k vesmíru vztahuje fialovým světlem korunní čakry.

Rovnováha

Médium: tempera na plátně
Velikost: 50×60 cm
Rok: 2020
Cena: 2 040 Kč

Dualita našeho světa. Temnota reprezentovaná čertem z pohádek a „pekelnou“ krajinou. Světlo představované andělem a kvetoucím stromem. Obojí se setkává na cestě, která se táhne středem obrazu. Vidíme tu ale souboj či nepřátelství? Ne. Temnota něžně a láskyplně hýčká světlo ve své náruči, ve které světlo beze strachu nachází oporu.

Ibišek

Médium: akryl na plátně, plastická struktura
Velikost: 40×30 cm
Rok: 2017
Cena: 1 560 Kč

Příroda je mocná. Dnes a denně ji vidíme rozkvétat a prodírat se povrch ke světlu, bez ohledu na překážky.

Iveta

Achát

Médium: akryl na plátně
Velikost: 50×40 cm
Rok: 2019
Cena: 1 560 Kč

Cesta do Nebe

Médium: akryl na plátně
Velikost: 60×40 cm
Rok: 2020
Cena: 2 160 Kč

Každý máme svého anděla, který nad námi bdí a bude nám oporou vždy.. až do konce.

Iveta

Magické symboly

Cena talismanu: 750 Kč

Série přívěsků vytvořených podle magických symbolů, které jsem přivedla z neprojeveného světa do projeveného.

Jsou zpracované technikou drátkování jako krásné ocelové šperky a doplněné vhodnými harmonickými kamínky. Zavěšené jsou na kaučukové šňůrce dlouhé čtyřicet pět centimetrů se zapínáním na karabinku.

To ale neznamená, že musí být nošeny jako šperky. Talisman můžete pověsit na zeď vedle svého pracovního místa, nosit ho v kabelce či používat v meditacích. Je mnoho možností, jak se symboly pracovat. Více se o tom dočtete na stránce Energetické obrázky.

Od každého z nich je k dispozici pouze jediný kus.

Stejné symboly ještě jednou

obrazy, malba, duchovní umění, prodej, galerie

obrazy, malba, duchovní umění, prodej, galerie

Helena Tenorová

Je moc krásný, má nějaký název? Jako kdyby se rozhrnula opona 🌱🍂🍃

Eva

Evi, já svým obrázkům názvy nedávala, každý v něm najde svoje ale většinou jedno mají společné….portál, brána, světlo, nové začátky, naděje, víra, propojení světů.

Helena

Tak to v něm mohu vidět vstup do kouzelné jeskyně 🤩

Eva

I to hodně lidí vidí.

Helena

Zachyceno na Facebooku 23.2.2021 o jednom z obrázků

Zažehlování vosku

Malba na dřevo

obrazy, malba, duchovní umění, prodej, galerie

Lucie Klicperová

„Krásný den, jmenuji se Lucie náramková a amuletí čarodějka. Věnuji se tvoření energetických náramků a amuletů z minerálních kamenů. Snažím se lidem pomoci svou energií, se kterou pracuji a která je hluboce uložena i v mé tvorbě. Díky odezvám vím, že to lidé opravdu vnímají a pomáhají jim mé šperky. Ale ráda tvořím i jinak, maluji obrazy, tvořím z fima, šiju atd.. , záleží kdy mě zrovna políbí múza. A s jakou energií a co vytvořím🙏🏻“

Lucie

Deziluze

Médium: akryl na plátně
Velikost: 80×100 cm
Rok: 2020
Cena: 4 500 Kč

obrazy, malba, duchovní umění, prodej, galerie

Jarin Jogin

Český malíř, který o svých obrazech říká:

„Mají něco magického. Někdo mi řekl, že je to portál. A skutečně, když se některé bytosti podívám do očí, mysl zmizí a je tu jen prostor ve kterém na sebe hledí dvě Vědomí…“

Jarin Jogin
obrazy, malba, prodej, galerie, art, gallery, paintings, sell, digital art, spiritual art

Simon

„To je Simon. To před krkem je Zeměkoule jako znamení kontaktu vyšší inteligence se Zemí.
Je to takové poselství, abychom se uklidnili a zaměřili se dovnitř sebe samých, ztišenou myslí rozzářili svou auru a vnímali, uvědomovali si vliv okolního světa, který nás obklopuje stejně jako světlo Měsíce. Každý má mít svůj prostor, kde se cítí chráněný, tak jako Simona chrání jeho plášť a udržet si své nadšení a zvědavost nezbytné pro osobní růst.“

„Simon nám připomíná, že komunikuje se Zemí a všemi kdo naslouchají. Myšlenky na nový život, pokud se vám nelíbí ten dosavadní, jsou vám k dispozici. Vím, že je těžké neustále „trhat“ pozornost od toho co se děje venku, ale jde to a vždy to půjde. Pokud to budete dělat neustále, vaše mysl si zvykne a vy se stáváte tvůrci vašeho života. Je to vzrušující když se sami přesvědčíte jak je to snadné. To Simon říká. To je na obrázku. Přeji vám radost ve vašem tvoření! „

S láskou Jarin

Forma: Digital Art

Základní velikosti:

  • M 66,7 x 50 cm
  • XL 108 x 81 cm

Cena:

  • M 2 222 Kč
  • XL 4 445 Kč

Rozměry lze upravit dle individuálních požadavků.

obrazy, malba, duchovní umění, prodej, galerie

Lawani Sunday

Nigerijský malíř, který se ve svých dílech se věnuje závažným sociálním tématům s výrazným důrazem na problematiku postavení ženy ve společnosti. Jeho malby vyprávějí příběhy, které se tak či onak týkají každého člověka. Lawaniho umění promlouvá přímo k soucitu a empatii v hlubinách naší duše. Tím se jeho tvorba stává součástí duchovního světa.

obrazy, malba, duchovní umění, prodej, galerie

Mother

Médium: Akryl a nit na plátně
Velikost: 75cm x 75cm
Rok: 2021
Cena: bude stanovena po dokončení triptychu

Twisted devotion

Médium: Olej na plátně
Velikost: 120cm x 90cm
Rok: 2020
Cena: CZK 21 000

„Devotion“ vede ke znepokojujícím implikacím prostřednictvím anomálií lidského těla se kterými umělec experimentuje, jako je prodloužený krk, stylizovaná struktura těla a polopřirozené oči. Vidíme člověka lapeného do pasti nejistoty, zdánlivě svobodného, ale psychologicky spoutaného. Přízračná scéna, která kombinuje éterickou krásu s děsivými obrazy. Může se zdát, že postava postrádá sílu či vůli a vyvolává dojem, že se vznáší na barevných vlnách.

obrazy, malba, duchovní umění, prodej, galerie

Reflection

Médium: Akryl a nit na plátně
Velikost: 90cm x 120cm
Rok: 2019
Cena: CZK 21 000

Intenzita a rozmanitost významů v Lawaniových dílech nacházejí své paralely v každodenním životě venkovských žen. Obraz je do očí bijící prohlášení o každodenním těžkém úsilí o zajištění živobytí. Tato děsivá i krásná a zdánlivě neměnná témata jsou hlubokou součástí života obyčejných Nigerijců.

Brinar: „Kdo je ta žena? Jaké jsou její naděje a sny?“

Lawani: „Tato žena je typická nigerijská dáma, která se snaží zajistit svou rodinu. Dříve prodávala každý den rajčata na trhu a doufala, že si je zákazníci přijdou koupit.“

Brinar: „Kdysi ….. co se stalo?“

Lawani: „Přišla o manžela, nikdo ji nepodporoval. Rozhodla se, že bude prodávat rajčata jako povolání, aby se postarala o svou rodinu v naději na lepší budoucnost.“

Brinar: „Dostala svou jasnější budoucnost?“

Lawani: „Ano, protože jeden z jejích synů dokončil univerzitu před několika lety, Nyní pracuje a koupil jí dům a auto.“

obrazy, malba, duchovní umění, prodej, galerie

Profligacy

Médium: olej a nit na plátně
Velikost: 90cm x 120 cm
Rok: 2019
Cena: CZK 22 800

Lawaniho vizuální komentáře jsou v jazyce, který nevyžaduje překlad. Pohybuje se se stejnou lehkostí v tradiční i moderní společnosti. Jeho novější díla, jako je Profligacy (Rozmařilost), zachycují prolínání tradiční víry v moc žen nad pozemskými stezkami a zmateností moderní společnosti.

V čem spočívá ona rozmařilost, která je názvem obrazu? Můžeme ji vidět v počtu světů, která žena obývá. V prvním z nich je žena opatrovnicí rodinného krbu, následovnicí tradic a cest svých předků. Druhý svět je moderní společnost zaměřená na individualitu a osobní nezávislost. Žena dokáže oba tyto světy uvést do vzájemného souladu a dát tak vyniknout kráse, kterou obsahují.

obrazy, malba, duchovní umění, prodej, galerie

Oju‘ Oja’a‘

Médium: olej na plátně
Velikost: 90cm x 120 cm
Rok: 2020
Cena: CZK 18 300

Razantním, téměř strohým nanášením barev Lawani vytváří scénu světla a perspektivy bez ztráty jemné rovnováhy. Toto pojetí vyniká zřejmostí, kterou vášnivě vyjadřuje jeho malířské ztvárnění. Jeho obrazy vynášejí na světlo autorovu sebejistou odvahu, jsou nabité emocemi, které zde mají stejnou váhu, jako forma.

obrazy, malba, duchovní umění, prodej, art, galerie

Whisper

Médium: akryl na plátně
Velikost: 65cm X 65 cm
Rok: 2019
Cena: CZK 8 000

Whisper (Šepot) je mocným vizuálním vyprávěním Lawaniho díla, které vychází ze společných úzkostí obyčejných žen. Tato malba se zabývá konkrétními a aktuálními obavami, jako je přivlastňování veřejných prostor soukromými zájmy nebo problém vyvlastňování majetku. V malbě na plátně je formováno množství problémů, které tu vypadají jako mnoho vizuálních bublin postupně se spojujících do mohutného souvislého svědectví.

Solitary

Médium: olej na plátně
Velikost: 75 cm x 60 cm
Rok: 2020
Cena : CZK 7 500

Krajina „Osamělost“ je bičována bouřemi, blesky a přívaly deště. Tušený horizont a textury stromů jsou naplněny lyrikou přítomnosti „tady a teď“, která spojuje vyprávěný příběh a typografii.


Štětec spěchá, pohybuje se trhanými, razantními tahy. Klopýtající obrysy řítících se vodopádů, dmoucí se vlny a stoupající kopce vidíme hnané silami geneze a úžasnou realitou, která spojuje lidstvo s přírodou.

Hope afar

Médium: olej na plátně
Velikost: 90 cm x 60 cm
Rok: 2020 Cena: 8 500 Kč

Tento obraz Lawaniho je semi-naturalistický. Zobrazuje ducha ECOWAS ve středu, který se podle všeho rozptýlil a ponechal Afriku nedotčenou, ale aniž by inspiroval vznik silně definovaného demokratického mírového prostředí (rovnováha byla narušena)

Updated: 21.9.2021 — 22:39